56 goed vriend, bij wien verschillende keeren en nooit tevergeefs om steun werd gevraagd. Hij ruste in vrede. J. W. Dieperink werd den 19en Februari 1878 te Amsterdam geboren. Na de H. B. S. te hebben door- loopen, studeerde hij aan de Technische Hoogeschool te Delft, waar hij in 1900 het diploma voor civiel-inge- nieur behaalde. Daarna was hij werkzaam op het tech nisch bureau van Hall te Amsterdam tot 1902, in welk jaar hij werd benoemd tot ingenieur van de Rijkscom missie voor graadmeting en waterpassing. Als zoodanig werkte hij aan de primaire en secundaire driehoeksme ting van Nederland, tot hij op 1 October 1917 werd benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere land-, tuin- en boschbouwschool te Wageningen. Bij den overgang van deze school tot Landbouwhoogeschool in 1918 werd hij Hoogleeraar. Prof. Dieperink werd gekozen tot voorzitter van de in 1925 ingestelde Triangulatie-commissie en nam in 1927 zitting in de toen gevormde Nederlandsche na tionale raad voor geodesie en gecphysica. Gedurende het studiejaar 1927-1928 trad hij op als rector-magni- ficus van de L. H. S. Den 29en Januari 1929 werd prof. Dieperink benoemd tot lid van de Rijkscommissie voor graadmeting en waterpassing. NAUWKEURIGHEID VAN DE POLYGOONMETING TE BATAVIA. II. Lengtemeting en coördinatenvereffening. 1. In tegenstelling met de vroegere herkadastreeringen van Soekaboemi en Buitenzorg werd in Batavia de lengte meting niet uitgevoerd met de meetveer van 20 meter, doch met houten meetlatten van 5 meter.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1934 | | pagina 4