19 EEN VREEMD VONNIS. Er kwam ons kortgeleden een vonnis onder de oogen, dat een merkwaardigen kijk geeft op de moeilijkheden, welke de Kadastrale voorschriften opleveren, zelfs voor die catagorie van ambtenaren, van welke men toch in de eerste plaats een meer dan voldoend vertrouwd zijn met deze bepalingen zou kunnen verwachten. Van het betrekkelijk vonnis, waartegen bereids in appel werd gegaan, laten wij hieronder de rechts overwegingen, door ons gemakshalve genummerd, volledig volgen. Het werd gewezen naar aanleiding van een grensgeschil tusschen twee partijen, waarvan de eischeres in de veronder stelling verkeerde, dat gedaagde een gedeelte van haar eigen domsperceel occupeerde. In hoeverre deze veronderstelling juist is, wenschen wij buiten beschouwing te laten. Het eenige wat wij nader in behandeling zullen nemen zijn enkele der overwegingen welke in hun geheel er toe geleid hebben den eisch te ontzeggen. Vonnis van den landraad van Buitenzorg ddo. 21 No vember 1934 No. 1x21/1934 Ldr. gewezen tusschen de Vereeniging Atmo Setijo Oetomo en M. Soemintaatmadja. Ten aanzien van het Recht: 1) Overwegende, dat bij het opmaken van de Landmeterskennis de oorspronkelijke meetbrief niet aanwezig was en de acte van eigendom is opgemaakt zonder vermelding van dien meetbrief, dat de nieuwe meetbrief dateert van 5 October 1932 en daarna de eigendomsacte is geredresseerd; 2) Overwegende, dat bij nauwkeurige beschouwing van den meet brief blijkt, dat daarop zijn aangegeven, tusschen de perceelen van partijen twee grenzen nl. een stippellijn, zijnde onzichtbare perceels- grens en een doorloopende, zijnde de zichtbare de door gedaagde ver dedigde perceelsgrens; 3) Overwegende, dat door eischer qq niet is verklaard waarom de onzichtbare perceelsgrens is opgenomen, welke juist tot dit geschil aanleiding heeft gegeven, doch vaststaat door de onweersproken ver klaring van gedaagde dat in 1932 een mantri-opmeter zonder dat gedaagde te voren gewaarschuwd was, op gedaagde's perceel kwam en op punt VI een ijzeren paal in den grond sloeg en de grens daarlangs bepaalde, waartegen gedaagde onmiddellijk heeft geprotesteerd;

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1935 | | pagina 21