20 De eerste overweging geeft den neutralen lezer ontegen zeggelijk den indruk, alsof er bij de opmaking van de Land meterskennis iets minder juist gebeurd zou zijn. Een klein overzicht van de voorgeschiedenis van dit perceel zal aan- toonen, dat het hier de normale toepassing van artikel 16 van Staatsblad 1916 No. 517 betreft. Toen de tegenwoordige eigenaar het perceel kocht en de voor den overgang benoodigde Landmeters kennis bij het betrokken Kadasterkantoor aanvroeg, werd een nieuwe meetbrief geeischt, daar de oude Gouvernements Landmeters meetbrief een dusdanige fout vertoonde, dat de daarin om schreven figuur onbestaanbaar bleek(art. iöStbl. 1916N0.517). Bij een grensuitzetting van het onderwerpelijk perceel, ver- 4) Overwegende, dat deze wijze van opmeten weinig waarborg geeft dat de nieuwe meetbrief gelijk is aan die welke verloren geraakt is; 5) Overwegende, dat de meening van eischer qq, dat tegen een meet brief niet kan worden opgekomen onjuist is; 6) Overwegende, dat gedaagde door zijn getuigen Debos, Amid en Maoen heeft bewezen, dat de grens zooals die thans door het hek van harmonicagaas is afgebakend de juiste grens is zooals zij die reeds tien tallen van jaren hebben gekend; 7) Overwegende, dat de vorige eigenaai van het perceel nooit is opgekomen tegen den loop van de grens zooals die was afgebakend en dit een vermoeden schept dat die grens juist is; 8) Overwegende, dat de landraad door inzage te nemen van het door het bestuurskantoor overgelegde extractplan van den bewaarder van het kadaster van 6 Maart 1931 betreffende kadastrale afd. Bloeboer Sectie B Blad 3 dit te vergelijken met de door gedaagde overgelegde blauwdrukken en de door eischer qq overgelegde meetbrief tot de conclusie komt, dat dat extractplan, dat ouder is dan de meetbrief en naar bekend genomen is uit de verwijzingskaart welke berust bij het kadaster, de door gedaagde verdedigde grens aangeeft en de door eischer gestelde en op de meetbrief als onzichtbare perceelsgrens aangegeven lijn daarmede in strijd is; 9) Overwegende, dat daaruit moet worden geconcludeerd dat de meetbrief van 24 Februari 1933 No. 114 fout is en de juiste grens nog altijd de tegenwoordige grens is; 10) Overwegende, dat daarmede tevens bewezen is, dat gedaagde geen grond van eischeres occupeert, weshalve de eiscb behoort te worden ontzegd.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1935 | | pagina 22