22 gesteld, was dan waarschijnlijk in de pen gebleven, evenals de wel wat voorbarige critiek, welke in overweging 4 tot uiting komt. ad. 8. Deze overweging, die vermoedelijk den doorslag heeft gegeven, is ons onverklaarbaar en wel om reden het extract plan (zie fig. 1) juist wel de gestippelde eigendoms- grens aangaf, waarbij ten overvloede de terreinstrook buiten de occupatiegrens gelegen, door middel van een bijpijling nog bij het behandelde perceel werd getrokken. Het is wel te betreuren, dat, gezien de conscientieuse behandeling welke een meetbrief ondergaat, vóór hij aan het publiek wordt uitgereikt, dit Kadastraal document op dergelijke losse gronden foutief verklaard werd, te meer, waar bij raadpleging van een terzake deskundige gebleken Zou zijn, dat sommige van die gronden zelfs bezijden de waarheid waren. Gelukkig kunnen wij aan deze minder prettige ondervinding een vermakelijk slot vastknoopen, in den vorm van een uit treksel van de memorie van antwoord in appel, inzake het hier boven besproken vonnis, ingediend door gedaagdes Advocaat. Uittreksel uit de memorie van antwoord in appel: Niettegenstaande de door den Landraad te Buitenzorg aangevoerde overwegingen, zooals vervat in het vonnis van voormelden Landraad ddo. 21 November 1934 No. 1121/1934 Ldr., reeds voldoende zijn Uwen Raad te verzoeken dat vonnis te bekrachtigen, voelt gedaagde, thans geappelleerde, zich toch gedrongen de aandacht van Uwen Raad speciaal te wijzen op de volgende feiten, welke zeker aantoonen de ongegrondheid van den eisch van Eischeres, thans appellante, en ver volgens te concludeeren: dat enz. dat het vast is komen te staan dat de overschrijving van voormeld perceel op naam van appellante zonder meetbrief is geschied; dat er zelfs geen authentiek afschrift van den meetbrief van voormeld perceel kon worden overgelegd ter vasthechting aan de Gerechtelijke Acte, aangezien er in het geheel geen meetbrief van voormeld perceel aanwezig was, welke ook bevestigd wordt door de door appellante overgelegde Landmeterskennis; dat enz.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1935 | | pagina 24