25 Het is natuurlijk het goed recht van iederen verdediger, om al hetgeen zijn cliënt ten goede kan komen, ook al is de logica ver te zoeken, naar voren te brengen. Maar naar onze meening is het evenzeer, zelfs nog in sterkere mate, het recht van ieder staatsburger, dat door den aangewezen rechtspreker, zoo hij de behandelde materie niet voldoende machtig is, de hulp van een deskundige ingeroepen wordt, teneinde de aangevoerde argumenten naar juiste waarde te kunnen schatten. H. P. E. A. Krekelberg. HET 5e INTERNATIONALE LANDMETERS CONGRES TE LONDEN. Aan de verslagen in verschillende buitenlandsche tijd schriften (Allgemeine Vermessungs-Nachrichten Jg. 1934, blz. 529534, Schweizerische Zeitschrift für Vermessungs- wesen und Kulturtechnik Jg. 1934 blz. 163168, 193201, dat het daarom onlogisch en ongegrond door de gemachtigde van appellante is geredeneerd dat door boven bedoelde woorden een ander Voor de Lande authentiek afgegeven „Extract-Plan" van nul en van geene waarde is geworden; dat immers daardoor de Ambtshalve voor de Lande deugdelijk gehouden Blokkaart, waaruit het Extract-Plan is genomen, ook waarde loos is geworden; dat enz. dat het hooren van deskundigen in dit onderhavige geval niet noodig en ook niet noodzakelijk is; dat immers zoo'n deskundige ook niet veel meer te vertellen heeft dan de door appellante overgelegde meetbrief 3); dat enz. dat appellante tot op heden nog niet heeft bewezen en ook onmogelijk kan bewijzen dat de „Grensaanwijzing" juist is geweest, daar immers de noodzakelijke gegevens voor een deugdelijke perceelsopmeting, zooals „merkteekens" en „meetbrief", niet aanwezig waren, dat enz.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1935 | | pagina 27