26 Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, Jg. 1935, blz. 1231) zijn de gegevens ontleend voor het volgende korte overzicht van de resultaten van het 5e Internationale Landmeterscongres, dat in Juli 1934 te Londen werd gehouden. Het congres werd bijgewoond door 525 deelnemers, waar onder 179 dames. Vertegenwoordigd waren de volgende landen: Argentinië, België, Chili, China, Denemarken, Duitschland, Engeland en Bezittingen, Frankrijk, Grieken land, Italië, Joego-Slavië, Lithauen, Mexico, Nederland, Nicaragua, Polen, San-Salvador, Tsjecho-Slowakije, Ver. St. v. Nd. Amerika, Zweden en Zwitserland. Ned. O. Indië was op dit congres niet vertegenwoordigd. Als ontvangende vereeniging trad op "The Chartered Surveyors' Institution", die over een ruim gebouw met prachtige vergaderzalen, een uitgebreide bibliotheek, etc. beschikt. Voor de zittingen van de diverse commissies hadden de "Institution of Civil Engineers" en de "Institution of Mechanical Engineers" hun localiteiten ter beschikking gesteld. Den i8en Juli had de eerste algemeene vergadering van de Internationale Landmetersfederatie plaats onder leiding van den voorzitter voor de periode 19301934, S. Bertsch- mann (Zwitserland). Het dagelijksch bestuur voor de jaren 19341938 werd samengesteld als volgt: voorzitter H. C. Cole, secretaris-penningmeester A. Killick, bestuurslid Sir Charles Gott (allen Engeland), vice-voorzitters E. Fanti (Italië), en L. Surmacki (Polen). Op de officieele openingsvergadering, welke den i9en Juli plaats had in "The London County Council Hall" werden de congressisten welkom geheeten door Lord Snell of Plumstead, waarna de Engelsche Minister van Gezondheid, Sir E. Hilton Young een zeer interessante rede hield over huisvesting en stedebouw. Van de verschil lende aan het congres verbonden feestelijkheden noemen we hier slechts de ontvangst van de deelnemers door den Lord-Mayor en de Sheriffs van de stad Londen in tegen woordigheid van Z. K. H. Prins George en den Minister van Buitenlandsche Zaken Sir John Simon.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1935 | | pagina 28