31 2. Een nauwkeurige definitie van de werkzaamheden, die naar het oordeel van de Federatie tot de bevoegd heid van den landmeter behooren. Na een langdurige discussie over de organisatie van het beroep werd de volgende conclusie geformuleerd: Hoewel de uitoefening en de organisatie van het land- metersberoep in de diverse landen verschillend zijn, stelt het congres vast, dat de werkzaamheden zich niet alleen tot landmeten beperken. Het beroep strekt zich uit over alles betreffende beheer en gebruik van onroerend goed. Elke poging, het arbeidsgebied van den landmeter te ver kleinen, moet in het algemeen belang worden tegengegaan. Het congres is overtuigd van de noodzakelijkheid van een officieele vakorganisatie in elk land. De taak van een der gelijke zich zelf besturende organisatie, waarvan het lidmaat schap verplicht zij, zou zijn: a. de uitsluitende vertegenwoordiging van het beroep. b. nauwe samenwerking met de overheid op technisch, administratief, economisch en sociaal gebied. c. behartiging der vakbelangen. d. de theoretische en practische opleiding, uitbreiding en verspreiding van vakkennis. e. het nemen van disciplinaire maatregelen in naam van den Staat in alle gevallen van professioneel wangedrag. Kleine afwijkingen in verband met nationale omstandig heden zijn natuurlijk mogelijk. De volgende punten worden daarom aan de verschillende landen overgelaten: 1. of de landmeters in publieken dienst in de vakver- eenigingen van de particuliere landmeters moeten worden opgenomen. 2. of een speciale landmeters-organisatie moet worden gevormd dan wel of daarin verschillende beroepen zullen samenwerken. 3. details betreffende de inwendige bouw der organisatie.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1935 | | pagina 33