9 Zooals reeds opgemerkt, worden immers de resultaten der nieuwe meting aangehouden bij toepassing van dit systeem; het onderling verband der diverse punten van de hulp kaart wordt, in vergelijking met de methode, waarbij de uitgepaste coördinaten als „vast" worden beschouwd of met de lijnverband-methode, door de eenvoudige ver effening dier uitgepaste punten reeds belangrijk verbeterd en wel in die mate, dat de extra-verbetering, welke verkregen wordt door gewichten toekenning daarbij in het niet zinkt. Aanbeveling verdient dus het vereffenen: der azimuths mèt toepassing van gewichten, der coördinaten zonder Het systeem is ongeschikt voor metingen, waarbij op volgende aansluitingspunten voorkomen, welke niet zijn vastgelegd op één polygoonzijde, of op twee opvolgende polygoonzijden. (In de schets b.v. indien men slechts beschikt over één der pilaren P, één hoekpunt van gebouw A en het Noordelijke hoekpunt van gebouw B). Bij z.g. kotta-metingen zijn dergelijke gevallen echter betrekkelijk zeldzaam. Het bovenbehandelde systeem is geschikt om in principe te worden toegepast niet slechts voor die gevallen, waarin de afgelezen boussöle-azimuths onbruikbaar blijken te zijn, doch voor alle daarvoor in aanmerking komende gevallen, waarbij dan de afgelezen azimuths eenvoudig waren te negeeren, daar, resumeerende, de volgende voor deden daarvan kunnen worden naar voren gebracht. I, Geen afzonderlijke berekeningen voor meetbrief en hulpkaart; men werkt voor beide dadelijk in het stelsel van het plan. Een belangrijke vereenvoudiging beteekent dit voor meet brieven van grooten omvang, b.v. méér dan één bijblad beslaande, waarbij dus de afzonderlijke aansluitingsberekening voor de hulpkaart, tot dusver gebruikelijk in een dergelijk geval een zéér tijdroovend werk komt te vervallen.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1935 | | pagina 16