10 II. Geen lijnverband-kaarteering van de hulpkaart in het bijblad, waardoor, als gevolg van de voortplanting der eenmaal gemaakte fouten, de bladen voortdurend slechter worden; het systeem werkt aldus mede in het belang van het behoud der aanwezige nauwkeurigheid der plans. Waar voor het overige de mantri-berekenaar de gebrui kelijke vereffening der afgelezen boussóle-azimuths op correcte wijze weet uit te voeren en de bovenbesproken methode in opzet en wezen daarmede volstrekt niets verschilt, kan de berekening aan eiken goeden mantri-berekenaar worden toevertrouwd. A. H. O. Bos. EEN BIJZONDER DELIMITATIEGEVAL VAN ZEER OUDE PERCEELEN. Op verzoek van de redactie behandel ik hieronder een delimitatie in een dichtbebouwd oud stadsdeel van Benkoelen. Dergelijke delimitaties geven in het algemeen twee rubrieken van moeilijkheden: technische en juridische. Onder de eerste versta ik de plaatsbepaling der achtereenvolgende meetbrieven van perceelen op het terrein, onder de laatste de beoordeeling in hoeverre de tegenwoordige eigenaren rechten kunnen doen gelden op de door hen geoccupeerde grondstukken. De technische moeilijkheden dienen vöör de juridische opgelost te worden wil men niet het risico loopen te belanden in een vaak moeilijk te ontwarren net van splitsingen, samen trekkingen, natrekkingen, scheiding-en-deelingen, e.d. Het zou te ver voeren beide soorten van moeilijkheden in dit geval in extenso te behandelen, daar een en ander slechts zou kunnen geschieden met behulp van copiën der kaarten, meetbrieven, nieuwe metingen, akten,enz. en de kosten aan de verstrekking dier gegevens verbonden te hoog zouden worden.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1935 | | pagina 17