22 van het resteerende 1/6 onv. aandeel na opheffing van het failissement van den vorigen eigenaar, welke opheffing uiterlijk in December zal plaatshebben, dus binnen den wettelijken termijn van zes maanden na de koopovereenkomst dd. 18 September j.l. De landmeters kennis is verstrekt voor het perceel in zijn geheel en deze landmeters kennis kan dienen bij een overschrijving van het perceel bij gedeelten hetgeen nergens verboden is, mits de overschrijving van alle deelen van het perceel maar geschiedt binnen den termijn van zes maanden, gelijk boven reeds aangestipt is." Men zal niet ontkennen dat deze brief getuigt van origineele denkbeelden en dat er op die wijze op een eigenaardige manier met de door ons afgegeven landmeterskennissen kan worden omgesprongen. Genoeg zij het mede te deelen dat tenslotte de overschrij vingsambtenaar toegaf en aan de hand van een nieuwe landmeters kennis de akte heeft gerectificeerd. D. Eenschooten, Boekbespreking. R. MONTIGEL. Sinus-cosinustafel. De samensteller is van oordeel, dat voor berekeningen, waarvoor het veelvuldigst van tafels gebruik gemaakt wordt, voor detailpolygoneering dus speciale tafels dienen te bestaan, die dan ook beter aan de gestelde eischen kunnen voldoen dan de voor algemeen gebruik bestemde tafels. Heeft men de beschikking over een rekenmachine, dan kan men in de overgroote meerderheid der gevallen met 4 decimale natuurlijke sinus- en cosinuswaarden volstaan, voor de overige berekeningen zijn de bestaande volledige 6 of 7 decimale trigonometrische tafels bestemd.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1935 | | pagina 29