10 op hunne eigen naamen, moeten laaten bekent stellen. p. 404 Ten Tweeden, om te zorgen dat de landmeters de registers naar behoren konnen effen houden, het tegenwoordig gebruik om nopens de verkoop van vaste goederen buiten de stad gelegen, kennisse te geven aan het Collegie van Heemraden der Batavia- sche Ommelanden, voor het vervolg afte schaffen en daar en tegen alle en iegelijk te ordonneren, gelijk, met intrekking en vernietiging van het voorschreven gebruik, geordonneert word bij deezen, bij het verkopen of overschrijven van erven, tuinen of landerijen binnen of buiten deeze stad gelegen daar van telkens kennisse te geeven aan de landmeters ten einde, na behorlijke registratie daarvan te erlangen een door een der landmeters getekendt biljet geschreven op een zegel van twaalf stuivers en voor het verlenen van zodanig een biljet aan de landmeters toe te leggen, hetzelfde salaris dat daar voor tot nu toe aan den secretaris van Heemraden is betaalt, of twaalf stuivers voor ider biljet buiten het p. 405 Zegel, dan wel met het zegel zeven en twintig stuivers, mitsgaders bij deezen te statueren dat Zonder het vertonen van een diergelijk biljet, geen opdragt voor gecommitteerde schepenen zal mogen geschieden en het landmetersbriefje aan het bewijs van eigendom altoos geannexeerd moet blijven. Ten derden, zo wel te statueren dat bij verkoping van vaste goederen, bij publieke vendutie, alle bescheiden van eigendom aan de landmeters zullen moeten worden vertoont en het landmetersbriefje afgehaald voordat de opveiling geschiet ten einde de meting, wanneer nodig werd geoordeelt ter vermeijding van misslagen voor de verkoping te doen dog niet nodig zijnde ten eersten het ordianir briefje aftegeven voor 27 stuivers als met renovatie

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1936 | | pagina 12