7 ampel extract uit de resolutie van Schepenen deeser stede dato 23 febr: jongstleden, waarbij hunne Eerw: in de eerste plaats, ten betoge van de nood zakelijkheid om op middelen bedagt te zijn, ter verbetering van het fonds der Stads kasse en goed making der lasten omstandig vertonen; p. 393 3e Dat de schrale staat der kasse hunne Eerw: nimmer occagie had gegeven, om zelfs het nuttige en nodige tot dienst en gerief der ingezetenen te beramen. p. 395 zo is na deliberatie goetgevonden en verstaan: Ten tienden de te meermalen gerenoveerde en laatst bij biljet van 17 April 1770 aan de gemeente ie Dat de gewone lasten der stad jaarlij ksch bedragen p. 392 2e Dat uit de bekrompenheid der kas mede resulteerde, dat de jaarlijksche uitmoddering der stadsgragten niet naar behoren konde geschieden 4e Dat daardoor, voor een groot gedeelte, infructueus wierd gemaakt het praerogatief om keuren te mogen maken aangaande straaten, bruggen, timmeragie 5e Dat hiervan het gevolg was geweest, dat schepenen in Cas van nodige reparatien steeds recours tot deze p. 394 Regering hadden moeten nemen. Eerstelijk tagtig ps pedakken aan dat Collegie over te laten Ten Tweeden zig voldaan te houden met p. 396 Ten Derden Ten Vierden bruggen over de gragt voor de gedagte pedakken Ten Vijfden den aannemer Aroea nog toe te leggen p. 397 Ten Sesden de overige in eigendom voor de stad aan te houden p. 398 Ten zevenden toetewijzen een vijfde gedeelte van 's Heeren geregtigheid Ten agsten de eik en defaultgelden, item appel en refor matie boetens p. 399 Ten negenden de restanten der inselvente boedels en

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1936 | | pagina 9