26 Extract uit het: Coop Brief Boeck beginnende den 3® Meij 1623 en Eindigende den 26® october 1629 p. 342 Wij Hans Putmans president vant collegie van schepe® en Rombout Jacobs schepen van selve collegie doen cont eenen igeldient behoort certi ficeren voorde waerheyt dat voor ons gecompareert js Jan Willems/ en verclaerde hij comparant in eenen vasten en bestendigen coop vercocht te hebben soo hy vercoopt mits desen aen Hans Lubbers/ seecker huys ende erff staen en gelegen inde Middel- strate aldernaest de huijsinge van Tobias Huyberts/ lanck pijnde oost en west vier roeden breedt zuijden en noorden twee roeden soot zelve jegenwoorde betimmert staen ende hem comparant toebehooren js met soodanige actie ende geregticheyt van gronde als hem comparant competeert en dat vrij en on belast voor de somma van hondert en vijftich realen van achten te betalen contant die hij comparant bekende in gereeden gelde vuyt handen van cooper ontfangen te hebben hem nopen de goede betalinge bedancken derhalven ten behoeve vanden voorz/ cooper t voors/ huys ende erff opdragen en quijt- schellen mits deses met alle appendentie en depen dentie van dien belovende oock het voors/ huijs te vrijen en vrij te waren van alle aensprake ende Molestie die daer op bij jmand soude mogen worden gepretendeert. Hier vooren verbinden hij comparant sijn persoon ende goederen roeren ende onroerende present ende toecomende egenen vuytgesondert die submiteren alle rechte ende rechteren alles oprecht des toorconde hebben van deze met onse gewoonel/ segulen ende signature bevesticht Actum BATAVIA desen 10 Juny Anno 1627 Bijlage A.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1936 | | pagina 28