4 1865De Instructie van 1837 van toepassing verklaard voor Benkoelen. 1866: Een zwaarder programma voor het landmetersexamen ingesteld» 1867: De ongelukkige toestand van 1847 duurt nog steeds voort» Het personeel van het Kadastraal Bureau te Batavia bestaat uit 1 chef, gezworen landmeter der ie klasse, 1 gezworen landmeter der 2e klasse, 1 der 3e klasse en 1 adjunct-landmeter, wier salarissen respect» bedragen 350»200»150»en 100» 's maands» Het Kadaster, voordien onder de Directie der Middelen en Domeinen, komt te ressorteeren onder de Directie van Financiën» 1868: In vijf gewesten waren door de Statistieke opname de bouwvelden opgenomen» 1872: De Regeering gaat twijfelen aan de nauwkeurigheid der Statistieke Opname» Het Kadaster gebracht onder het Departement B»B» III» De Periode van den Kadastralen Dienst. 1873: Ter voorbereiding van de hervorming van het Kadaster een ingenieur en twee landmeters naar Indië gezonden» Een aanvang gemaakt met de opmeting van Batavia en Meester-Cornelis (Stad en Voorsteden)» 1874: Er heeft een reorganisatie van het Kadaster plaats» Tot op dit tijdstip was de inrichting, die den naam Kadaster droeg, uitermate gebrekkig» Het personeel zal bestaan uit ingenieurs, bewaarders, landmeters en adjunct-landmeters. De Instructie van 1837 treedt voor het resteerend deel der Buitengewesten in werking. Een nieuw examenprogramma wordt vastgesteld voor de benoembaarheid tot adjunct-landmeter. Een dubbele perceelsaanduiding ziet het licht (kad. en verp. no.)

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 6