7 1927* De herkadastreering van Buitenzorg neemt een aan vang, 1928: Soekaboemi herkadastreerd. Het kantoor Rembang opgeheven, 1930: Op Bali, Lombok en Timor en Onderhoorigheden het Kadaster ingevoerd. Begonnen met de herkadastreering van Batavia, De Vergunning tot het verrichten van particuliere werkzaamheden door Kad. Landmeters ingetrokken. De opleiding der landmeters wordt als verkort aca demisch beschouwd, waardoor overgang plaats heeft van bezoldigingsschaal C 19 naar C 20, 1931; De Lampongsche districten, Benkoelen en Tapanoeli krijgen een eigendomskadaster. Onbeschrijfelijk zijn de toestanden, die, blijkens het rapport van overname, voordien heerschten op de kantoren der Gouv,- landmeters, welke kantoren grootendeels, de goede niet te na gesproken, het karakter droegen van toko's voor meetbrieven en kaarten. Kadaster kantoren geopend te Poerwokerto en Kotaradja, De Regeering beslist, dat van het in opleiding zijnde technische personeel niemand meer mag worden aangenomen, 1932: De bezuiniging doet zich gelden. Het aantal hoogere vakkundigen bedraagt 84. Het Kadaster kantoor te Sibolga opgeheven, 1933: Poerwokerto verliest zijn kantoor. De Regeering ontdekt, dat de landmetersopleiding niet academisch is. Dientengevolge worden de land meters in een lagere bezoldigingsschaal ondergebracht. Het laatste Gouv, landmeters kantoor (Ambon) ultimo December opgeheven, zoodat vanaf dit oogenblik voor geheel Ned,-Indië de functiën van Gouv, Land meter worden waargenomen door het Kadaster, De betrokken functionnaris gaat over naar het corps adj,-landmeters van het Kadaster,

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 9