89 Verschillende oorzaken hebben tot gevolg, dat de degelijkheid van den huizenbouw in lndië in het algemeen zeer verre ten achter staat bij die van den bouw in Europa. Het onderhoud der permanente gebouwen bestaat in lndië helaas hoofdzakelijk in het leggen van een nieuwe pan voor het lekken en, omdat het oog ook wat wil hebben, wat bijpleis teren om de scheuren te bedekken, en wat opkalken. Daardoor krijgt de tropennatuur nog meer gelegenheid om de eventueel aanwezige sporen van degelijkheid volkomen uit te wissen. In het algemeen moet daarom de toepassing van de boutver zekering in lndië worden ontraden. In de incidenteele gevallen verdient het aanbeveling de hori zontale bouten zoo te plaatsen, dat zij 1 cm buiten den muur uitsteken. liet behoeft geen betoog, dat hier de Landmeter met kennis van zaken zal moeten oordcclcn. J. van MIJ- HET RAPPORT „SPIT" (Vervolg) In de vorige aflevering van dit tijdschrift (hierna aangeduid met T. K. N. I.) werd een overzicht gegeven van het Rapport, zonder in eenige nadere beschouwing tc treden. Alvorens over te gaan tot datgene, wat ik oorspronkelijk met dit artikel beoogde aan te geven in hoeverre het Kadaster betrokken is of kan worden bij de door de commissie voor gestelde maatregelen, mochten ze het Staatsblad bereiken wil ik allereerst nagaan of op dezelfde basis niet een andere oplossing van het vraagstuk aanbeveling verdient. 1Hen, wier interesse vertier gaat dan tot kennisname van een uit treksel extraheeren doet altijd afbreuk aan de waarde van het geheel wil ik verwijzen naar het rapport zelf, dat met bijlagen ongeveer 450 pagina folio beslaat en in de bibliotheek van het Hoofdbureau van het Kadaster aanwezig is.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 13