Zij dig voelen zij aan als een kruisdraad-cocon en blond zijn zij als een goedgepoetste theodoliet die opglanst in de vlakte. En welke rondschrift-snorkels kunnen zich meten met hare gol vende krullen Wat deert mij het proza van slooten met en zonder talud, wanneer ik mijn moegefacit hoofd kan doen rusten aan haar hals, die is als een kijkerbuis, recht, rond en rimpelloos Vergeten wil ik de benauwende toleranstabellen in de kussen haars monds, welke de helder roode kleur heeft van een pas- geverfde signaalbaak en waarin tandjes mij tegen lachen, wit ter dan van Gelderpapier en regelmatig als de inkervingen eener heugelstang. Tot rust komen wil ik van al dan niet gemachtigde grens- aanwijzers, door het staren naar haar voorhoofd dat vlak, blank en koel is als een ruiteerplaat. De lijnen harer vormen hebben de volmaakte rondingen van cirkelbogen en hare beenen zijn recht en slank als die van een passer. Soepel en vederlicht is haar gang als het rollen van een roest vrije planimeter over normaalpapier en gracielijk beweegt zij zich als een magneetnaald in wier onmiddellijke nabijheid een koelie de mectveer oprolt. Hare handjes en voetjes zijn kleiner dan de allerkleinste vier kantjes en Helaas, zelfs het poëtische kadastraal-instrumentarium is ontoereikend om de verrukkingen harer volkomenheid te bezin gen. Voor copie conform De Landmeter (w.g.) Kees. Errata vorige afl. Op blz. 8, 3e regel N.O. vervalt het woordde 54. 17e N.O. staat: instrument, d.m.z.instituut.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 56