142 GRENSREGELING MET AKTE VAN DADING IN INDIË. Meer dan in Holland wordt in Indië van dc kadastrale gegevens gebruik gemaakt voor de omschrijving van het object bij overdracht van onroerend goed. De ambtenaar van In- en Overschrijving kan volgens art. 13 der Overschrijvingsordonnantie geen gerechtelijke akte van overgang van eenig onroerend goed verlijden, vóórdat uit een door belanghebbenden over te leggen landmeters kennis blijkt, dat aan den Gouvernementslandmeter of aan den persoon, aan wie die functie is opgedragen (nu voor heel Indië de ambtenaren van het Kadaster), is kennis ge geven van den voorgenomen overgang en volgens art. 17 Overschrijvingsordonnantie zullen door den Gouv. landme ter bij splitsing of deeling van eenig vast goed aan belang hebbenden worden uitgereikt de benoodigde meet- en be- lendingsbrieven. Bovendien wordt door het kadaster aange drongen op de opmaking van een nieuwen meetbrief, wan - neer overschrijving zal plaats hebben van een perceel, waar van nog geen of geen goede meetbrief bestaat. Hoewel voor zoover mij bekendniet is voorgeschre ven, dat de meetbrief als integreerend deel van de gerech telijke akte moet worden opgevat en altijd aan de gerechte lijke akte gehecht moet worden of dat in de gerechtelijke akte naar den meetbrief moet worden verwezen, wordt in de praktijk toch altijd de meetbrief vermeld en de grens- omschrijving van den meetbrief overgenomen. In Holland wordt de omschrijving van het over te dragen goed meestal door een niet technisch-deskundige opgemaakt (het bekende: en op het terrein afgepaald Oostelijk deel van Kacl. No. terwijl in Indië altijd gebruikt wordt de meetbrief, waarin de grensomschrijving met veel zorg door den landmeter is opgesteld. Voor perceelen, gelegen binnen een Kadastrale afdeeling wordt ook het kadasternummer vermeld, maar om ingewik-

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 15