174 c. een volledige ontwerp-instructie voor den Bewaar der van het Kadaster, vergezeld van modellen der aan te houden registers; d. voorstellen omtrent het bedrag der veranderlijke belooning, toe te kennen per te meten bouw en perceel, voor de aan- en overwijzingen door den be waarder te verrichten, alsmede omtrent de reden, waarin die belooningen verdeeld zullen worden on der het personeel van het Kadaster e. voorstellen tot beschikbaarstelling van fondsen voor 1. den aankoop en het onderhoud van instrumen ten. 2. de betaling van handlangers bij het terrein- werk. 3. het stellen van neuten, ter aanwijzing van de punten van het kadastrale geraamte der hoofd plaats Batavia. 4. schrijf-, teeken- en kantoorbehoeften. Sloeg Levyssohn Norman in het voorgaande de plank wel eens mis, deze reeks van opdrachten getuigt van een inzicht, dat we zeker niet konden verwachten. In groote lijnen zou den ze heden ten dagen nog kunnen dienen voor den opzet eener kadastreering. Bijzondere aandacht verdient punt 3 sub 2, e. Hoe juist drukte hij zich hier uit en hoe goed zag hij in, dat voor een kadastreering een vaste puntenstelsel onontbeerlijk is, in het midden gelaten wat hij ermee be doelde, hetzij een triangulatie-, hetzij een polygoonnet, dan wel beide. Hoe men zich aan dit advies gehouden heeft zal later blijken. Nadat de Directeur van Binnenlandsch Bestuur aldus zijn advies had uitgebracht, gaf Gouverneur-Generaal Loudon, die zich geheel kon vereenigen met de voorstellen Motké- Levvssohn Norman, den Minister van Koloniën in over weging 's Konings machtiging te vragen, om de oorspron kelijke ministerieele depêche, die een antwoord inhield op

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 47