202 ge vereenvoudiging in de meetbrieven te verkrijgen, die tot de spoedige afdoening van een belangrijk onderbanden werk, veel kon bijbrengen ;geenszins om uit te maken, welke en hoedanige gegevens uit het nieuwe kadaster bij eigendoms overgang in de acten zullen worden opgenomen of daarbij worden overgelegd. Voor zoover ik kan inzien wordt noch in mijn boven ge noemd voorstel, noch in den brief van den Directeur van Bin. Bestuur aan den Gouverneur-Generaal ddo. 11 Decem ber 1876 no. 12733 beweerd, dat art. 7 van het Staatsblad 1837 no. 3 betrekking zoude hebben op het afgeven van meetbrieven. Wel heb ik gezegd, dat men bij het voorschrijven om meetbrieven over te leggen geen ander doel kan gehad heb ben, dan om daaruit het perceel bij ontstentenis, op nieuw te construeeren en zijnen inhoud daaruit te berekenen en zoo zulks het geval niet was, dan konde men zooals de Direc teur van Fin. terecht aanmerkt evengoed volstaan, met het perceel in de acte en landmeterskennis aan te duiden door het noemen, van het blok, de sectie en het nummer en daar en boven nog het verpondingsnummeralthans indien zoo als men mij gezegd heeft, te Batavia, Semarang en Soeraba- ja waarvoor de ordonnantie Staatsblad 1842 no. 17 gemaakt is, overal blokkaarten bestaan? Verder heb ik aangehaald „dat bij Staatsblad 1837 no. 3 art. 6 en 7 model lett. A, terecht voorgeschreven was, dal de teekening op schaal moest zijn;" omdat dan, hetgeen men beoogd konde hebben, zij het ook al niet zeer volkomen, toch zoo na mogelijk kon verkregen worden n.l. berekening van den inhoud, en het uitzetten van perceelen en daarna, dat de blokkaarten te Batavia niets zijn dan slechte schetsen (dus niet op schaal) en derhalve niet in overeenstemming met model lett. van het Staatsblad 1837 no. 3, welk mo del ik als eene blokkaart beschouw; en dat daarom het voor schrift der meetbrieven eene onvolkomen poging schijnt ge weest te zijn om dat gebrek te herstellen.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 22