203 Daarna heb ik in andere woorden gezegd, dat hetgeen men getracht heeft te verkrijgen, van zelf en veel beter ver kregen zal zijn, door het copieeren der zeer juist op groote schaal geteekende perceelen, volgens de kadastrale opme- ting. Na mededeeling van bovenstaande beschouwingen ver meen ik mijn voorstel van 9 December 1876 no. 64 te mogen handhaven, doch er bijvoegen dat het is een tijdelijke maat regel tot vereenvoudiging en doelmatiger opmaking der meetbrieven, tot zoolang de voorschriften daaromtrent, door het in dienst stellen van het nieuwe Kadaster nader zullen worden vervangen". De nadruk valt hierbij op de laatste alinea. Door de in- dienststelling van het nieuwe kadaster, zouden de voor schriften betreffende de opmaking van meetbrieven door nieuwe worden vervangen. Hierna zullen we zien welke die nieuwe voorschriften waren. Verstijnen won het pleit en den 18en April 1877 werd het besluit geslagen, waarbij werd bepaald, „dat voor de ge deelten van de afdeeling Stad en Voorsteden van de Residen tie Bataviawaarvan een minuutplan is opgemaakt overeen komstig art. 8 en volgende van de algemeene voorschriften betreffende de kadastrale metingen in N ederlandsch-lndïè (Staatsblad 1875 no. 183) uit de meetbrieven kunnen worden weggelaten, de afmetingen langs de grenzen der perceelen en de vermelding der belendingen mits in die meetbrieven zijn opgenomen de sectie en de nummers, die de perceelen op het minuutplan dragen". In het besluit werd niet gesproken van extracten (of eo- pieën) plan, doch alleen de concessie verleend de afmetin gen van de grenzen en de vermelding van de belendingen weg te laten. Meer was ook niet noodig om aan den wensch van Verstijnen gevolg te kunnen geven. De geschiedenis zette zich voort in de door Verstijnen ontworpen ordonnantie betreffende de „Regeling van het ge bruik, dat van de uitkomsten der kadastrale metingen is te

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 23