206 fende meetbrieven en landmeterskennissen bevatte, die daar in niet thuis behoorden. „Dit zijn administratieve voor schriften" merkte het Hooge College op „die bij be sluit kunnen worden gewijzigd, gelijk zij reeds voor een deel van Batavia (speciaal voor Pasar Senin) gewijzigd zijn bij besluit van 18 April 1877 no. 11 Om de extracten uit het Kadaster en de kadastrale plans te doen inhouden al hetgeen bij de bestaande bepalingen voor landmeterskennis sen en meetbrieven was voorgeschreven moest volgens de Raad onaannemelijk worden geoordeeld. Nochthans kon naar het College meende, de naam landmeterskennis, al zou ook de inhoud dier stukken, voorzoover zij door Kadasteramb tenaren werden afgegeven 1verschillen van die bij de be staande voorschriften bedoeld, behouden blijven ten einde het verband te bewaren met de overschrijvingsordonnantie, welke verordening intact kon blijven. We kunnen hieruit concludeeren, dat het college er niet het minste bezwaar te gen had de meetbrieven en landmeterskennissen, zooals ze door den Gouvernementslandmeter werden opgemaakt, daar waar het nieuwe kadaster bestond, te doen vervangen door extracten uit de kadastrale registers en de kadastrale plans, mits de namen slechts gehandhaafd bleven om niet in con fliet te komen met de bestaande overschrijvingsordonnan tie. Van een conflict met de Gouvernements-landmeters-in- structie van 1837 zou geen sprake zijn, daar de nieuwe be palingen voor het Kadaster eenvoudig de plaats dier instruc tie zouden innemen, zonder dat een uitdrukkelijke intrek king van de eerste daarmee behoefde samen te gaan. „Na het voorafgaande" zegt Polak „is het dus ver klaarbaar, dat noch bij de ordonnantie in Stbl. 1880 no. 147, noch bij de instructie onder no. 148 van het Stbl. van dat jaar opgenomen, intrekking van bestaande (geen wettelijke) be palingen, de opmaking en uitgifte van landmeterskennissen 1De Raad bedoelde natuurlijk voor zoover in Kadastrale afdeelin- gen afgegeven. Daarbuiten was geen sprake van kad. kaarten of kad. kenmerken.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 26