212 belanghebbenden worden uitgereikt de benoodigde meet- of belendingsbrie ven, zoowel van het gesplitste of afgescheiden gedeelte als van dat, hetwelk daarna nog van het geheel overblijft". Nu had Verstijnen wel gaarne de overschrijvingsordonnan tie gewijzigd en daaruit o.a. het heele woord meetbrief ge licht, doch daar bleek men niet voor te vinden, zoodat hij tenslotte rekening had te houden met genoemd artikel. Dat deed hij dan ook en art. 2 van Stbl. 1880 no. 147 toont ons de wijze waarop hij dat deed „Wanneer een onroerend goed bestaat uit een gedeelte van een kadastraal perceel, behoort tot de stukken, bcnoodigd voor de opmaking der gerechte lijke akte, een meetbrief, zijnde een extract uit het kadas trale plan waarop de nieuwe grenzen en de meetcijfers, waardoor zij worden bepaald zijn aangewezen. Die meetbrief wordt vermeld in de gerechtelijke akte en daaraan vastgehecht". In alle gevallen dus, waar men te maken had met over gang van een gedeeltelijk kadastraal perceel (een perceel met een kadasternummer) werd deze meetbrief geeischt. 1 En die meetbrief was een extract (beter nog copie) van het plan dit laatste werd beschouwd als weergevend alle rechtsperceelen en alleen de nieuwe splitsingsgrens moest daarop door meetcijfers worden bepaald. De Instructie voor de Bewaarders gaf eenige uitvoerings voorschriften in de artt. 53 t/m 55 Art. 53: „Zoo de overeenkomst gedeeltelijke perceelen be treft, wordt op de landmeterskennissen tevens vermeld, dat de geschatte waarde, of, bij publieken verkoop de koopsom, slechts betrekking heeft op het gedeelte, dat op den mede 1) De veelal verkondigde meening, als zou art. 2 slechts betrekking hebben op die perceelen, waar bij de oorspronkelijke kadastreering grenskwesties voorkwamen en daarom gezamenlijk onder één kad. nr. werden gebracht is beslist, onjuist. Uiteraard is art. 2 hierop ook van toepassing, doch gezien Verstijnens bedoelingen, moet de uitleg van dat artikel de hier verdedigde, ruime zijn.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 32