226 Voorts werd het noodig geacht, om het Zuidelijk gedeelte van het terrein een kringwaterpassing te verrichten langs de Oostzijde van het Noordelijk gedeelte kon met een heen en terug waterpassing worden volstaan. Alvorens tot de wa terpassing kon worden overgegaan, dienden de noodige neu ten te worden geplaatst, waarop de tachvmetrische opname der hoogteverschillen zou kunnen worden aangesloten. De metingen moesten worden ingesteld op het plaatselijk topografisch hoogtepeil. Ten slotte moesten, met het oog op het ontwerp voor een inlaatsluis, dwarsprofielen over de Aer Komering worden opgenomen om de 2(H) m over een afstand van 4 km. Door den Directeur van Verkeer en Waterstaat werd te vens vastgesteld een werkschema, verband houdende met het verlangen om te komen tot een zoo spoedig mogelijke aanvang der werkzaamheden voor de irrigatie, hetgeen neer kwam op een opname, te beginnen bij de Aer Komering en vandaar af gelijdelijk voortschrijdend in stroomafwaartsche richting. De meettechnische aanwijzingen waren alleen van organisatorischen aard en gaven geen bijzondere afwijkingen van de gewone werkwijze. De uitvoering der opname werd alzoo verdeeld in A. Polygoonmeting. P». 1. Waterpassing, 2. Tachvmetrische hoogteverschilmeting. C. Detailopname. Ad A. De polygoonmeting geschiedde volgens de methode bij het Kadaster in gebruik voor erfpachtsmetingen, d.w.z. met de theodoliet-boussole en indirecte afstandmeting. Het as tronomische station van den Topografischen Dienst AS 9 diende tot aansluitingspunt. De veelhoeken werden georiën teerd met behulp van zonswaarnemingen en de afstandme ters gecorrigeerd door proefmetingen van met meetveeren gemeten lengten.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1937 | | pagina 46