en differentie perzonen ten Westen met D/E Andries Christoffel Auerbach en ten Oosten met de tweede Dwars- gracht. Breed voor aan de Zuidz. W. 8 graden Z. vier en twintig roeden, drie voeten, zes duimen, en achter aan de Noordz. zestien roeden, mitsgaders diep aan de westz. N. 8 graden W. eerst veertien roeden bevonden, versmalt al daar Oostwaarts zes roeden en dan nog diep een en twintig roeden, acht voeten en aan de Oostz. is de geheele diepte N. 8 graden W. vijf en dertig roeden, zes voeten, vijf dui men, en is gemeten aan de Zuid en Oostzijde zonder bovengenoemde wegen, doch aan de noordzijde met de gemeene muur zoover die staat, die thans maar alleenig voor een scheiding gebruikt wordt. D/E. Christiaan Smith bovengen, heeft bekend gemaakt den gedanen verkoop van bovenstaand stuk tuinland en gebouwen aan Jacobus Reijke, burger alhier voor Rds. 3500. Geregistreerd, den 28 Januari 1783. De heer Joh. Lohr, koopman en secretaris van het Eer waarde College van heeren Schepenen dezer stede, als sequester in den boedel van den burger alhier Jacobus Reijke, heeft bekend gemaakt den publiek gedanen verkoop aan den achtbaren heer Mr. Willem Popkens voor Rds. 2950. Gereg. den 25en October 1796. De heer W. Popkens heeft bekend gemaakt den gedanen verkoop van Een gedeelte van bovenstaand stuk tuinland aan den heer Godfried Sewalts Ronge voor 100 Rds. Breed voor aan de Zuidzijde 8°. 10' en achter 6°.4' mits gaders diep aan de Westz. 14°.4', versmalt aldaar Oost waarts 8°.6' en dan diep tot achter 4°.9' en aan de Oost zijde is de geheele diepte 19°2'. De heer G. S. Ronge heeft bekend gemaakt den gedanen verkoop van bovenstaand No. 55 en het erf van No. 54 tesamen getrokken en tot een gemaakt, bebouwd met een steenen huis, combuis, dispens, paardestal en wagenhuis aan den Heer Wagenaar voor Rds. 2000. Gemeten den 13 Juli 1809. enz. enz. (Verder zijn op ditzelfde folio behandeld de latere over gangen van dit nieuwe perceel en van het restant en komt daarop de teekening van blz. 11 voor). 10

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 15