47 DE NIEUWE DUITSCHE LANDMETERSOPLEIDING. In „Allgemeine Vermessungs-Nachrichten" van 1 Dec. 1937 komt op blz. 581 e.v. een beschouwing voor van Kurd Slawik, getiteld ,,Zur neuen Ausbildungsordnung im höheren Vermessungs- dienst". De volledige „Ausbildungs- und Priifungsordnung" is als bij lage gevoegd bij het 1 Dec. nummer van het ,,Zeitschrift ftir Ver- messungswesen". Het doel der opleiding: „einen Vermessungskundigen mit griindlichem geodatischen Wissen und den erforderlichen Verwal- tungskenntnissen heranzubilden, der mit aufgeschlossenem Sinn für das Ganze jede Vermessungsarbeit so zu gestalten versteht, dasz sie neben ihren jeweiligen Sonderzweck dem Ausbau und der Vervollkommnung des gesamtdeutschen Vermessungs- und Kartenwerkes dient", denkt men te bereiken door de volgende regeling: 1) Een hoogeschoolopleiding van 3y2 jaar, waarvan minstens 2 jaar op een hoogeschool, waar het vak „Vermessungswesen" geëxamineerd wordt. De examinandus moet minstens 4 maan den practisch gewerkt hebben onder deskundige leiding. De duur van de hoogeschoolopleiding en de praktijkeisch komen dus geheel overeen met de landmetersopleiding in Nederland. 2) Na het examen met goed gevolg afgelegd te hebben is de ge- examineerde geworden Diplom-Ingenieur der Fachrichtung Vermessungswesen" en kan binnen 6 maanden daarna ver zoeken om toelating tot de ,,Vorbereitungsdienst". 3) Gedurende den tijd in ,,Vorbereitungsdienst" doorgebracht, draagt de candidaat den titel van ,,Vermessungsreferendar" en moet hij geheel als ambtenaar worden beschouwd. Hij heeft geen aanspraak op betaling, doch er kan hem een toe lage worden toegekend. 4) De ,,Vorbereitungsdienst" omvat: I. a. 6 maanden bij een kadasterkantoor; b. 3 hermeting. II. 1 maand bij een Grundbuchamt. III. a. 6 maanden bij een ,,örtlichen Umlegungsbehörde" (te vergelijken met plaatselijke ruilverkavelings commissie").

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 52