64 Volgens eerstgenoemd staatsblad zal bij overgang een nieuwe meetbrief moeten worden opgemaakt als het perceel bij het Ka daster onder een gedeeltelijk kadastraal nummer bekend staat; en een en ander heeft dus uitsluitend betrekking op die perceelen welke gelegen zijn in terreincomplexen waarvan kadastrale plans met ingevoerde nummering bestaan. Er zullen zich hier twee gevallen kunnen voordoen: le. Bij het aanleggen der kadastrale plans is door den landmeter met zekerheid vastgesteld dat omtrent de rechtsgrenzen twij fel bestaat. Tot deze conclusie komt hij als hij de grenzen van den meetbrief van het onderwerpelijk perceel na ver gelijking met die der belendingsmeetbrieven niet op het ka dastrale plan, dat een volkomen juisten toestand van het terrein weergeeft, kan vastleggen. Alsdan is de landmeter ver plicht de diverse eigenaren dier perceelen op het terrein te doen verschijnen en te trachten een contradictoire grensdeli- mitatie bij gezegeld proces-verbaal van grensregeling tot stand te brengen. De mogelijkheid is daarbij niet uitgesloten dat de eigenaren wegens afwezigheid of onwil niet hiertoe medewerken. In dit laatste geval zal de landmeter het perceel op het kadastrale plan geen afzonderlijk nummer geven, doch dit met de aangrenzende belendende perceelen onder één kadastraal nummer boeken (z.g. consortenboeking). Het rechtsperceel is dan bij het Kadaster onder een gedeeltelijk kadastraal nummer geboekt en de grensbepaling wordt in gevolge Staatsblad 1880 No. 147 uitgesteld tot den eerst- volgenden overgang van het perceel. Wordt ook dan geen overeenstemming tusschen de belanghebbende eigenaren be reikt, dan zal de verbeterde meetbrief worden opgemaakt, nadat getracht is een minnelijke schikking te bewerkstelligen, geheel overeenkomstig de aanwijzingen van den betrokken eigenaar. Het spreekt vanzelf dat de consekwenties die ten aanzien van latere grenskwesties uit deze aanwijzing kunnen voortvloeien, geheel voor zijn rekening blijven. Is echter een contradictoire grensregeling reeds dadelijk mogelijk, dan worden de diverse eigenaren er mee in kennis gesteld, dat als gevolg hiervan nieuwe meetbrieven der be trokken perceelen bij eerstvolgenden overgang moeten worden

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 20