87 en zullen bepalingen worden opgenomen om te verzekeren, dat de kadastrale nonrmers van nieuw afgestane gronden in de op te maken acte worden opgenomen". In verband met deze zeer ingrijpende wijziging in het oorspron kelijke kadastrale systeem, kon volgens Van Bergen ook art. 113, dat de verdeeling in secties voorschreef, vervallen, aangezien zoo zei hij ,,de indeeling in sectiën alleen noodig was om te voor komen dat het kadastrale nomnrer een te hoog cijfer zou worden". Deze wijziging bracht tevens mede, dat niet elke sectie, doch de geheele afdeeling in bladen moest worden verdeeld (art. 138). Uit de verkregen meetresultaten wilde Verstijnen een minuutplan samenstellen, voor welks opmaking hij uitvoerige voorschriften gaf (artt. 137-178). Van elk minuutplan zouden 3 copieën ge maakt worden: bijblad, zakatlas en verwijzingsplan (art. 179). De beteekenis van het verwijzingsplan dat sinds lang bestond, doch tot op dat oogenblik nog niet in eenige kadastrale instructie was genoemd, werd weergegeven door art. 183: „Het verwijzigings- plan dient speciaal ten behoeve van de in verband brenging van het oude kadaster met het nieuwe, door verwijzing naar de per- ceelen waarop rechtstitels zijn gevestigd, zooals die op de meet brieven zijn afgebeeld". Hoe die in verband brenging geschiedcje, was neergelegd in de volgende artikelen. Art. 185: „Alle betrekkelijke kadastrale bescheiden als: blok- kaarten, blokregisters, verpondingskohieren, meetbrieven en acten, worden daarbij geraadpleegd om de inpassing der perceelen zoo goed mogelijk te kunnen verrichten". Art. 186: „Wanneer een perceel met volkomen zekerheid op het verwijzingsplan kan worden uitgezet, dan worden de grenzen in zwart getrokken". Art. 187: „Wanneer het niet mogelijk is de ligging van een perceel op het verwijzigingsplan met juistheid te bepalen, dan wordt een onderzoek in loco ingesteld, zoo mogelijk in tegenwoordig heid ook van de eigenaren of opgezetenen der belendende per ceelen, ten einde nadere inlichtingen te verkrijgen omtrent even tueel verdwenen of niet duidelijk zichtbare nrerkteekens, die als uitgangspunt voor de in verband brenging kunnen dienen". Gaf het minuutplan dus den terreinstoestand weer, zooals die was tijdens de opmeting, op de verwijzingskaart zou de eigenlijke

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 43