92 Het kad. perceel wilde hij promoveeren tot rechtsperceel, doch het kad. nummer, waarmee dat perceel in de acte zou worden aangeduid bleef een amphibie. Hoewel hij aanvoelde volgens welke lijn het eigendomskadaster zich zou moeten ontwikkelen, wilde het geven, wat zijn naam zou doen veronderstellen, kon hij toch die lijn niet strak trekken; ook hij zat nog te veel vast aan het geimporteerde systeem. Het overige gedeelte der bijhouding is van minder belang, even als het daaropvolgende schema van het te heffen salaris voor kadastrale verrichtingen, dat hij eenvoudig tusschen de andere artikelen opnam. Ten volle onze aandacht waard zijn de artikelen handelend over de toepassing der kadastrale kenmerken in de akten en over meet brieven; waarvan de eerste vrijwel overeenkomen met den inhoud van de ordonn. van 1880 (S. 147): Art. 263. „Nadat het eigendomskadaster van eene kadastrale afdeeling is opgemaakt en het kantoor van bewaring is georga niseerd, worden de in die afdeeling gelegen onroerende goederen bij in- en overschrijving in de gerechtelijke acten omschreven door vermelding van de kadastrale kenmerken, bestaande in: den naam van het Gewest; den naam der kadastrale afdeeling, en de sectieletter en het perceelnummer." Art. 264. „Wanneer een onroerend goed bestaat uit een ge deelte van een kadastraal perceel, behoort tot de stukken, benoo- digd voor de opmaking der gerechtelijke akte, ook een meetbrief. Deze meetbrief wordt in de gerechtelijke acte vermeld en daaraan vastgehecht". Art. 265. „De laatst voorgaande omschrijving volgens het nieuwe kadaster wordt vermeld, ingeval een perceel sedert de laatste gerechtelijke acte, waarvan het een onderwerp uitmaakte, een nieuw nummer heeft gekregen". Art. 266. „De Gouverneur-Generaal bepaalt voor elke kadas trale afdeeling den dag, waarop de artikelen 263, 264 en 265 in werking treden". Art. 267. „Van het onroerend goed, dat voor het eerst na die inwerkingtreding het onderwerp eener gerechtelijke acte uitmaakt, wordt daarin ook het verpondingsnummer vermeld".

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 48