103 Blijkt de noodzakelijkheid van het opmaken van den meetbrief niet aan den ambtenaar van het kadaster, maar wordt die ge- wenscht door belanghebbende, dan wordt daaraan voldaan tegen betaling van het voor meetbrieven vastgestelde tarief. Daarentegen kan bij perceelen, gelegen buiten eene kadastrale afdeeling, de eigenaar of degene ten wiens behoeve de publieke vendutie plaats heeft eene opmeting en het opmaken van een meetbrief weigeren, wanneer ze zich tegenover den kooper aan sprakelijk stellen voor alle gevolgen, die kunnen voortvloeien uit foutieve aanduiding of omschrijving van het perceel. Van die verantwoordelijkstelling wordt melding gemaakt in land meterskennis of certificaat". De aanhef van artikel 277 wilden Van Bergen en Suringa ver vangen zien door: „Bij het opmaken van meetbrieven, betrekking hebbende op perceelen, gelegen buiten eene kadastrale afdeeling, wordt de tee- kening opgewerkt, zooals dit voor de minuutplans is voorgeschre ven, terwijl van de grenzen enz." Bovendien stelden zij voor dat artikel uit te breiden met deze alinea's: „Op alle meetbrieven moet de richting van het Noorden zijn aangegeven en wanneer dit het magnetisch Noorden is, moet dit worden vermeld met opgave der declinatie. Verder moeten worden vermeld de hoeken waardoor de grenzen van het perceel worden bepaald en één azimuth, of wanneer uit sluitend met de boussole is gemeten, alle noodige azimuths. In plaats van afstanden, hoeken en azimuths kan ook eene op gave worden gedaan van de coördinaten met aanduiding van het assenstelsel." Gaf artikel 277 aan wat de meetbriefteekening van perceelen, gelegen buiten de kadastrale afdeeling moest bevatten, in artikel 278 gaven Van Bergen en Suringa voorschriften t.a.v. den inhoud van kadastrale afdeelingsmeetbrieven. Art. 278. „De meetbrieven, betrekking hebbende op perceelen, gelegen binnen eene kadastrale afdeeling zijn kopieën van het ka dastrale minuutplan of bijblad, wanneer geheele kadastrale per ceelen het onderwerp van den meetbrief uitmaken.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 59