104 Komen op den meetbrief gedeeltelijke kadastrale perceelen voor dan worde de kopie van het minuutplan of bijblad aangevuld met de nieuwe grenslijnen en met de meetcijfers en meetlijnen, die dienen om de nieuwe grenzen uit de bestaande te contrueeren. De nieuwe grenzen worden in rood getrokken, en wanneer zij muren of sloten voorstellen, wordt zulks door de letters m of j aangeduid." Behalve de reeds aangehaalde meetbriefvoorschriften, gaf Ver- stijnen in de artikelen 293-308 ook voorschriften voor landmeters kennissen, certificaten en den overgang van gedeeltelijke percee len, bepalingen dus, die in feite een aanvulling en zelfs hier en daar een wijziging van de Overschrijvingsordonnantie (S. 1834-37) inhielden. Voor ons van belang zijn de artikelen 301-304. Art. 301. „Wanneer door den vendumeester wordt noodig ge acht, dat, alvorens tot den publieken verkoop over te gaan, worde onderzocht, in hoeverre de grenzen van het perceel in loco in overeenstemming zijn met den betrekkelijken meetbrief, wordt dit onderzoek door den betrokken ambtenaar van het Kadaster ver richt." Art. 302. „Wanneer deze overeenstemming wordt geconsta teerd, wordt hiervan melding gemaakt in het certificaat. In het tegenovergestelde geval wordt een verbeterde meetbrief (zie art. 269 en volgende) opgemaakt, en bij het certificaat over gelegd." Art. 303. „Wanneer blijkt, dat de grenzen van het perceel zeer aanmerkelijk verschillen met die op den meetbrief, dan worden op het terrein de grenzen volgens den meetbrief door piketten aangeduid, en wordt in het certificaat vermeld, dat dit is geschied." Art. 304. „Wanneer een gedeelte van een perceel zal overgaan, of in het openbaar zal worden verkocht, worden zoowel van dat gedeelte als van het overschietende, meetbrieven opgemaakt. In dit geval wordt voor de overschrijving ook eene landmeters kennis vereischt wat betreft het over te dragen gedeelte." Artikel 304 had ongeveer de zelfde strekking als art. 17 der Overschrijvingsordonnantie en mag overbodig heeten.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 60