105 Eveneens van geenerlei beteekenis waren de artikelen 306 t/m 308, waarvan de inhoud reeds bij S. 1886 - 114 aan art. 17 van de Overschr. Ordonn. was toegevoegd. Art. 306. „Ingeval een werk van algemeen nut de onteigening vordert van gedeelten van een vast goed, kan met de opmeting van die gedeelten en de opmaking van den meetbrief, alleen van het over te dragen siuk, volstaan worden en behoeft van de over blijvende gedeelten geen nieuwe meetbrief te worden opgemaakt." Art. 307. „Die overige gedeelten van het goed worden geacht te zamen één geheel uit te maken, ook voor de verponding, zoodat alleen het overgedragen gedeelte onder een nieuw verpondings nummer wordt geregistreerd." Art. 308. „De in artikel 306 bedoelde gedeelten worden aan geduid en omschreven op den oorspronkelijken meetbrief van het goed; voor de bijhouding van het Kadaster wordt echter eene hulpkaart opgemaakt waarop de perceelen, volgens de onteige- ningsgrenzen worden gesplitst. Op de akten, waarbij het gedeel telijk onteigende goed gevestigd is, wordt aanteekening gehouden van de gedeeltelijke overdracht zoowel op de minuten als op de grossen en daarop bekend gesteld, het verpondingsnummer, waar onder het overgedragen stuk is geregistreerd." Ook deze materie wilde Van Bergen grondig herzien en in over eenstemming brengen met de door hem aangebrachte wijzigingen in de voorgaande artikelen. Daartoe maakte hij een dankbaar ge bruik van een door den Bewaarder Suringa in 1890 bij den Inge nieur, belast met de leiding van den Kadastralen Dienst, ingediend advies inzake de door hem noodig geachte veranderingen in de omstreeks dien tijd gereedgekomen concept-Ordonnantie voor de In- en Overschrijving, voor zooveel het betrof de bepalingen, be trekking hebbend op het Kadaster. Twee jaar na de indiening van het advies achtte men dus de totstandkoming van de nieuwe Overschr. Ordonn. zoo onwaar schijnlijk, dat men de bepalingen daarvoor bestemd, maar opnam in de Kadastrale Instructie. (Wordt vervolgd). Mr. C. G. VAN HULS.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 61