120 Van een nader onderzoek der nauwkeurigheid van het net is afgezien, daar geen m.f. uit waarnemingsverschillen is te bepalen (de lengtemeetstaten zijn verdwenen) en bovendien nog slechts enkele der gebruikte aansluitingspunten aanwezig zijn, die wegens de sterke uitbreiding van de bebouwing der gemeente Bandoeng niet op eenvoudige wijze zijn te controleeren. Het hieronder volgende werd voldoende geacht voor het trekken van conclusies. Een bewijs voor verwringing van het polygoonnet van 1905 is te vinden in de groote sluitfouten, dikwijls optredende bij de uit breidingspolygonen. Doordat n.l. geen gebruik kon worden ge maakt van niet in het polygoonnet van 1905 bepaalde TK punten, konden de uitbreidingstrekken alleen worden vastgesteld, door hen te doen eindigen in een oud polygoonpunt, waarbij zich her haaldelijk onaangenaamheden voordeden. Figuur 2 is een schetsmatige voorstelling van een gedeelte van deze uitbreidingspolygonen. De driehoekspunten TK 20, 125, 137 en 138 vallen buiten het polygoonnet van 1905, zoodat ze dus niet voor aansluiting in aanmerking kunnen komen. Hoewel de uitbreidingstrekken hermeten en de aansluitingszijden gecontro leerd werden, kon niet worden aangetoond, waar de optredende fouten in de aansluiting schuilden, zoodat men tenslotte zijn toe vlucht moest nemen tot een soort blokpolygonen: voor verschil lende blokken gelden voor dezelfde polygoonpunten verschillende coördinaten. Een aanteekening op een der berekeningsregisters, betrekking hebbend op een uitbreidingstrek van fig. 2 luidt b.v.: „Voor het verband ten Zuiden van dit polygoonnet mag van „deze nieuwe coördinaten geen gebruik worden gemaakt, „evenmin van de in dit veldwerk berekende nieuwe coördi naten van(hier zijn genoemd oude polygoonpunten). „De herberekening van deze punten is uitgevoerd met het „oog op eventueele uitbreiding van het polygoonnet in „N oord-oostelijke richting. In 1936 deed zich verder een geval voor, waarbij, indien voor de detailmeting werd aangesloten op de kotapolygoon, meetbrieven elkaar voor ongeveer 0.5 m zouden overlappen.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 12