126 In het archief van het kadasterkantoor konden 17 meetboeken van dit district, dateerend van 1877 t/m 1880, worden opgespoord, waarna was te concludeeren, dat de metingen nagenoeg compleet waren teruggevonden. De hoeveelheid gemeten richtingen is ontzaglijk groot: men mat blijkbaar naar alle punten, welke op het tijdstip van opstelling zichtbaar waren. Op sommige punten werd verscheidene keeren gemeten (op een enkel punt 9 maal); niet altijd echter met over leg, daar gemeenschappelijke richtingen (oriënteeringsrichtingen) wel eens ontbreken. Van herleidingen der gemeten richtingen op de beginrichting 0, noch van stationsvereffeningen kon iets worden gevonden. Ook in de berekeningsregisters was daarover niets te vinden. Met deze berekeningsregisters is het merkwaardig gesteld. Ge werkt werd eerst in klad en de correcties zoodanig aangebracht, dat de oorspronkelijk gebruikte getallen niet meer leesbaar zijn, d.w.z. de verbeterde waarden werden er door heen geschreven. Hierna werden de berekeningen overgeschreven in het net. Er kan dus niet nagegaan worden, aan welke meting de boekwaarden zijn ontleend en op welke wijze de sluitfouten der driehoeken werden ingedeeld. Aangetroffen werden 2 bundels met berekening der coördinaten, welke van elkaar afwijkende resultaten leverden. Een der bundels blijkt, na vergelijking met den coördinatenstaat, niet te zijn ge bruikt. De berekening van het net geschiedde volgens de methode van form. 18 (secundaire driehoeksmeting), dus door het achtereen volgens aanbrengen der correcties voor de driehoeksvoorwaarden, de voorwaarde voor het centrale punt en de sinusvoorwaarde op een krans van driehoeken, welker top het centrale punt vormde, (zie fig. 3). Begonnen werd met den krans van driehoeken, waarin een bekende zijde voorkwam (STS2). Na toediening van de correcties werden direct vastgesteld de coördinaten der TK punten 1 t/m 5 uit de gegeven punten St en S2. 1Hierna werd een der vast- i) Dc nummering der punten dient slechts voor verklaring en heeft geen betrekking op het net van Oedjoengbroeng-koelon.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 18