139 en juiste opgave omtrent de uitgebreidheid, aard en ligging het krediet van den eigendom te verhoogen, heeft de Regeering dit omvangrijk en kostbaar werk tot stand gebracht. Zij verwacht dan ook van allen de meest mogelijke belangstel ling en medewerking, ten einde de moeilijkheden en nadeelen, die het gevolg zouden zijn van verkeerde tenaamstelling en andere onnauwkeurigheden te vermijden". Als slot volgde op deze kennisgeving een in staatvorm aange brachte opgave van de, aan ieder, voorzoover bekend, toebehoo- rende onroerende goederen. Duidelijk blijkt uit het bovenstaande, dat niet bedoeld was een behoorlijk terreindelimitatie, doch dat alles op het kad. kantoor zou worden geregeld. Het lag voor de hand, dat vele eigenaren aan dezen oproep geen gevolg gaven. Afmetingen van perceelen waren uit de kaart niet te vinden, behalve dan door uitpassing en zoowel afmetingen als opper vlakte zullen in bijna 100% van de gevallen om bovenuiteengezette redenen wel niet geklopt hebben met die der oude G.L. meet brieven. Waar hier de tegenstrijdigheden opgestapeld lagen, waag den de eigenaren zich niet eenige beslissing te nemen en zij zullen daarbij wel gesteund zijn door een eenvoudig ingewonnen juri disch advies, dat het Gouvernement den eigenaar, wegens gemis aan wettelijke voorschriften, niet hiertoe kon dwingen. Deed men niets, dan had ook het Kad. niet het recht met een zekere wille keur over rechtsperceelgrenzen te beslissen. Het is dan ook niet bekend, hoeveel form, behoorlijk onderteekend zijn terugontvangen. Op geen enkel Kad. kantoor zijn deze form. 2 bewaard gebleven. Vermoedelijk zijn ze bij terugontvangst geverifieerd en na invul ling van de betrekkelijke kad. registers vernietigd. Nergens is bekendgesteld van welke perceelen destijds een z.g. form. 2 onderteekend is terugontvangen, zoodat uit niets blijkt of de eige naren accoord zijn gegaan met- of geprotesteerd hebben tegen de grenzen, zooals zij door het Kadaster naar den bezitstoestand zijn aangehouden. Gevolg van een en ander was, dat men aan de minuutplans (kaarten volgens de regeeringsopdracht in onder ling verband samen gesteld) niet volledige rechtskracht kon toe kennen. Alleen zijn ter plaatse waar meerdere rechtsperceelen ge zamenlijk tot één bezit op het terrein waren vereenigd, dan wel waar omtrent de onderlinge grenzen geen overeenstemming be-

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 31