149 Wij zouden zelfs een stap verder zijn, als wettelijk geregeld werd, dat ook in die gevallen een zekere tijd zou worden gelaten hiertegen te ageeren (b.v. 2 jaar). Deze termijn zal dan moeten beginnen te loopen vanaf het moment, dat de betrokken eigenaren hiermee in kennis zijn gesteld. Zij kunnen hun actie echter slechts ondersteunen op grond van een bestaanden meetbrief dan wel op grond van verjaring. Wij dienen echter hierbij de voorloopige deli mitatie met betwiste grens hiervan uit te sluiten. Deze kan slechts plaats hebben aan de hand van een nieuwen meetbrief zooals boven aangegeven. Tot het moment van opmaking van dezen meetbrief behooren de perceelen met een betwiste grens kadastraal als één geheel beschouwd te worden (geboekt onder één kad. nummer). Voor het geval een der betrokken eigenaren failliet is, zal de weeskamer of haar gedelegeerde in zijn plaats moeten optreden. Voor het geval een der betrokken eigenaren minderjarig is, zal de voogd tot delimitatie mogen medewerken na vooraf verkregen machtiging van den Raad van Justitie (art. 407 B.W.). Ontbreekt deze machtiging, dan zal gehandeld moeten worden als bij be twisting van grenzen, dus de beslissing hiervan uitstellen tot het opmaken van een der meetbrieven, waartegen de voogd volgens de daarbij bepaalde regelen kan ageeren. Ter beveiliging van de rechten der minderjarigen wordt dus aanvankelijk beschouwd, dat er geen zekerheid bestaat, dat de minderjarige eigenaar, vertegen woordigd door den voogd, met de delimitatie is accoord gegaan. Aannemende, dat men op bovenstaande wijze alle gevallen onder oogen heeft gezien, zal men de kwestie thans in het kort aldus mogen samenvatten: le. Invoering van een rechtsgeldig kadaster kan slechts geleide lijk geschieden. Hiervoor komen allereerst in aanmerking die plaatsen waar een verzekerd polygoonnet door het kadaster is gelegd en berekend. 2e. De rechtsgeldigheid van het Kad. moet uitgaan van verkregen cijfermateriaal bij de meting en wel zoodanig, dat controle hierop is ingeschakeld. Als hulpmiddel hierbij dient de Kad. kaart, welke is een uit bedoelde meetgegevens samengestelde, op schaal geteekende en zooveel mogelijk zuivere afspiegeling van het terrein, aantoonende het verband der perceelgrenzen ten opzichte van de vaste terreinvoorwerpen. Ten aanzien

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 41