151 9e. Is deze delimitatie definitief, zoo zal, als hiertoe aanleiding bestaat, de meetbrief aan de hand van deze delimitatie moe ten worden verbeterd bij eerstvolgenden overgang. De verbe terde meetbrief krijgt dan volledige bewijskracht. 10e. Gedurende de periode tusschen deze defin. delimitatie en de opmaking van den nieuwen meetbrief geldt als perceelgrens de aan het verzekerde net opgemeten grens, verkregen uit de defin. delimitatie. Na de opmaking van den meetbrief, bezit deze eveneens bewijskracht. 11e. Bij een voorl. delimitatie zal, als overeenstemming is bereikt, sub 9e van toepassing blijven. Echter zal bij de opmaking van den meetbrief getracht worden def. delimitatie vooraf te verkrijgen. Definitieve delimitatie is verkregen als alle be trokken eigenaren voor de accoordbevinding der grens op het veldwerk hebben afgeteekend, dan wel den landmeter hier omtrent mededeeling hebben gedaan. In het laatste geval zal de landmeter van een en ander naar eer en geweten omstandig aanteekening op het betreffende veldwerk stellen en met zijn handteekening bekrachtigen. 12e. Bij voorl. delimitatie, als geen overeenstemming wordt bereikt, zal de perceelgrens dubieus blijven en zullen de betrokken perceelen onder één Kad. no. geboekt worden, tot tijd en wijle van een der perceelen een verbeterde meetbrief wordt op gemaakt. Is de termijn tot instelling eener actie tegen de juist heid van een dergelijken meetbrief verstreken, dan zal de perceelgrens bindend worden verklaard en de opgemaakte meetbrief bewijskracht hebben. 13e. Met inachtneming van het bovenstaande kan in plaatsen, waar kadastreering met verzekerd polygoonnet is ingevoerd, aan meetbrief en veldwerk (hetzij van mbr., hetzij van Kad. plan) bewijskracht worden verleend. Uit het vorenstaande zal blijken, dat we aan het Kad. plan „an sich" geen bewijskracht wenschen toegekend te zien. Deze bewijskracht berust uitsluitend op het cijfermateriaal (uitkomsten der meting) zoowel van den meetbrief als van het Kad. plan. Dit is ook logisch, omdat op het Kad. plan geen meetcijfers voorkomen en hoewel op schaal gekaarteerd, alles hierbij afhangt van de deugdelijke kwaliteit van het papier. De wetenschap heeft het nog niet zoover gebracht, dat

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 43