160 Hoewel op andere gronden, komt de Raad tot hetzelfde resultaat als dc Landraad. Prof. Logemann valt in een naschrift over het begrip Zelf- bestuursonderhoorigen, waaronder z.i. moet worden verstaan in gezetenen van het landschap. Bedoeld zou hier zijn landschaps onderdanen, in het algemeen zij, die in Siantar geboren zijn. Daarnaast twijfelt hij aan de onrechtmatigheid van den door de Gemeente opgelegden dwang. Indien de Gemeente vrij was te weigeren volgens de bouwverordening, dan kan van onrechtmatige weigering geen sprake zijn. Het kwam er hier slechts op aan te onderzoeken of die weigering al dan niet in strijd was met die ver ordening. Aantasting van subjectieve rechten staat daar geheel buiten. C. Deel 147 blz. 708-710. Beschikking Residentiegerecht Ba tavia, 8 April 1938. De Residentierechter ontvangt een verzoekschrift met den vol genden verkorten inhoud: Blijkens akte van eigendom dd. 27-4~'37 No. 449, is de Stich ting Wakaf Fatimah binti Achnrad Basewet (requestrante) eige naresse van het te Batavia gelegen perceel eigendom, verp. No. 1717. Bij akte dd. 23-11-'37 No. 1609 is genoemd perceel samen getrokken met het eig. perc. verp. No. 1273. Perceel verp. No. 1717 is op den 20-2-'37 ten verzoeke van den Lande gehouden executorialen verkoop, welke plaats vond ter zake van achterstallige verponding, ingekocht door het Gouverne ment van Ned.-Indië. Spoedig daarop (12-3-'37) heeft requestrante het perceel van het Gouvernement van Ned.-Indië gekocht. Voor den executorialen verkoop behoorde het perceel o.a. voor een /2 onv. aandeel toe aan Siti Aijsah binti Sech Moebarak Bahamis (gerequestreerde), erfgename. Gerequestreerde is ondanks aanmaning weigerachtig het door haar geoccupeerde perceel te ontruimen. Wel is overeen komstig de bepalingen van de Verp. Ordonn. de executie formeel gericht tegen een der andere erfgenamen van Siti Hadia binti Moebarak Bahamis, doch dat neemt niet weg, dat de ware ei genaar, i.e. Siti Aijsah, als geëxecuteerde moet worden beschouwd. Daarom verzoekt requestrante thans ontruiming van het door gerequestreerde geoccupeerde perceel.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 52