161 De Residentierechter weigert het verzoek, overwegende, dat het geen steun vindt in art. 526 Regl. Burg. Rv., daar dit artikel alleen aan den k o op e r de bevoegdheid heeft willen geven om op de wijze, bepaald bij art. 1033 Rv., tot ontruiming van het perceel door den geëxecuteerde te geraken, dat verzoekster het op haar beurt van den eersten kooper heeft gekocht, dat dus wel de Re geering van Ned.-Indië tot ontruiming had kunnen noodzaken, doch, daar dit recht niet overgaat op de volgende verkrijgers, ook requestrante dat recht niet heeft verkregen. Aangezien het verzoek reeds op dezen grond wordt afgewezen, behoeft de Residentierechter niet te beoordeeien of Siti Aijsah inderdaad als geëxecuteerde moet worden aangemerkt. D. Deel 147 blz. 755-765. Arrest H. Q. H. 17-3-'38. Geïntimeerde: Lim. Appellant: Kam. De N.V. Kam Tjio He heeft in 1905 aan Lim geschonken het perceel eig. verp. No. 427. De vader van Lim, welke laatste minderjarig was, heeft bij de zelfde not. akte die schenking aanvaard. Het perceel is overge schreven op naam van Lim blijkens akte dd. 1909 No. 166. Lim stelt verder in de dagvaarding voor den Raad van Justitie te Batavia, dat Kam sinds geruimen tijd zonder toestemming van Lim en zonder eenig recht of titel, mitsdien onrechtmatig een strook grond ter grootte van 50 m2, deel uitmakend van E 427, aan 2 zijden aan het perceel van Kam (E 494) grenzend en aan een zijde aan dat van Lim, occupeert. Zelfs heeft Kam op die strook gebouwd. Vergeefs heeft Lim bij deurwaardersexploit Kam tot ontruiming gesommeerd. Verder stelt Lim, dat die handelwijze een onrechtmatige daad oplevert, daar hijzelf het litigieuse stuk heeft willen bebouwen met een goedang, doch, daarin door Kam verhinderd, elders een goedang heeft moeten huren. Hij eischt een schadevergoeding van 6000.en bovendien veroordeeling van Kam om binnen een bepaalden tijd de grond te ontruimen, eventueel met behulp van den sterken arm. De Raad heeft den eisch toegewezen, nadat tegen Kam verstek was verleend.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 53