181 op drogen gond die niet meer onder het beschikkingsrecht en behalve misschien t.a.v. bevloeiing dus niet meer onder het gemeenschapsleven valt ooit voor het ingrijpen der desa in aanmerking zou kunnen komen. Dat ingrijpen zou nooit als recht erkend worden. Behalve deze tegemoetkoming aan de reëele bezwaren, wijdt Prof. L. nog enkele pagina's aan de meer irreëele sentiments- bezwaren, die hij op zijn streng zakelijke wijze stuk voor stuk tracht te weerleggen en daarin grootendeels ook slaagt. V. Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde. A. Jaar yang 1938, af lev. 3. Op blz. 72 treffen we een uittreksel aan uit het „Driemaandelijks bericht betreffende de Zuiderzeewerken" 1937/3 en 1938/1, dat a.v. luidt: „Uit de in bovengenoemde afleveringen opgenomen verslagen van den Landmeetkundigen Dienst blijkt, dat in 1937 in het N.O. gedeelte van de Wieringermeer een serie van 30 D.P.'s en 25 V.P.'s werd geplaatst, bepaald en berekend, waarmee het geheele net van vaste punten is voltooid. Ook kwam men gereed met de inmeting van de in de Wet van 31 Mei 1937 Stbl. No. 521 omschreven omgrenzing van de Wie ringermeer; de berekening van de coördinaten van de onrtreks- punten werd aangevangen. De definitieve sectie-indeeling is in behandeling; deze zal zich aan den terreinstoestand aansluiten, die thans vrijwel stationnair geworden is. De sectiegrenzen zullen zooveel mogelijk in het mid den van de kanalen genomen worden, omdat dit minder wijzi gingen ondergaat dan de kanten van wegen en wegslooten. De reeds gemeten kernen: Slootdorp, Middenmeer en Wieringerwerf zullen op schaal 1 1000 gekaarteerd worden (zes plans), het verzamelblad op 1 25000. De aanvankelijke bedoeling de overige plans op 12000 aan te leggen, heeft men laten varen; gezien de zeer groote kavel- perceelen is de schaal 1 5000 geschikter; bovendien wordt hier door het totale aantal bladen van ongeveer 160 tot 35 terug gebracht.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 73