183 komen bij hermetingen en bij een vergelijking met de 3e methode. De voordeelen van de laatste boven de 2e zijn: le. Men meet in groot verband; de grenzen zijn beter vast te leggen en zijn dus beter verzekerd en nauwkeuriger aan te wijzen. 2e. Bij hermeting zullen de metingen volgens methode III voor 100% te gebruiken zijn. 3e. De gemeenten zullen straks de kad. kaarten niet alleen gebruiken om een bouwplan te bezien, doch tevens voor projec teering en vastlegging van waterleiding en rioleering. Aan deze verhoogde eischen zou alleen te voldoen zijn bij meting volgens methode III. 4e. Op den duur ontstaat uit de incidenteele polygonen een aaneengesloten netje, dat in zijn geheel gemeten en berekend kan worden. Het bezwaar van methode III zou zijn, dat ze te veel geld kost. Doch dat zou weer worden goedgemaakt bij een hermeting waarbij 100% van het werk volgens werkwijze III en slechts 20% volgens II gebruikt kan worden. Ten slotte meent S., dat de terreinen, die voor de nieuwe methode in aanmerking komen zijn: le. terreinen nabij wooncentra met uitbreidingsplannen. 2e. waarvan die plannen verwacht kunnen worden. 3e. die een groote verkaveling ondergaan. 4e. wegencomplexen. Wij zien uit het bovenstaande, dat het sinds tientallen van jaren in Indië algemeen toegepaste meetsysteem in Holland nog in de kinderschoenen staat. Is dit misschien de reden van het groote optimisme van den heer Daanje? We zouden hem toch willen aanraden, gezien de hier te lande opgedane ervaringen al moet worden toegegeven, dat de om standigheden in Holland gunstiger zijn dan bij ons bijv. bij hermeting niet te rekenen op een volledig gebruik van de inci denteele metingen, ook al zijn deze gebaseerd op een verzekerden veelhoek. VI. „Onroerend goed". Jaargang 2, No. 8. In dit tijdschrift, orgaan van den Algemeenen Bond van Belang hebbenden bij Onroerende Goederen in Ned.-Indië (A.B.B.O.G.)

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 75