116 Het polygoonnet is in zijn geheel opnieuw gemeten. De punten werden wederom verzekerd door bovengenoemde bekapte steenen. De hoekmeting geschiedde in 2 volledige series, gemeten dooi den zelfden opnemer direct na elkaar, met een theodoliet van Breithaupt, met noniusaflezing van 10". Van de lengtemeting zijn geen meetstaten gevonden. Ook rekening houdende met de omstandigheid, dat de polygoon van Bandoeng destijds slechts viel onder de categorie „dorps polygonen", doet toch een opeenvolging van (in m afgeronde) lengten van zijden als b.v. 278, 92, 175, 148, 289, 254, 146, 389, 194, 145, 104, 124, 372, 426 en 218 niet aangenaam aan wegens de geringe systematiek. De sluitfouten der rondrekeningen zijn echter, ook van tegenwoordig standpunt uit gezien, bevredigend. Ten behoeve van de vaststelling der coördinaten werden de azimuths berekend van den nagenoeg gestrekten trek, beginnend in TK 170 over 16 naar TK 18 gaande, tusschen de driehoeks zijden TK 168 TK 170 (TK 168 komt niet voor in de figuur) en TK 18 TK 16, waarbij geen sluitfout optrad. Met deze oriënteering van het net werd volstaan, de overige azimuths werden vastgesteld door indeeling van de sluitfouten, optredend bij aansluiting der trekken op reeds berekende zijden, of door een trek te beschouwen als losse slag, dus door gebruik making van de gemeten hoeken zonder eenige correctie. De vaststelling der coördinaten geschiedde door, uitgaande van het gegeven stel coördinaten van het oude polygoonpunt 16, in den gesloten polygoon 16-a-b-c de sluitfout in te deelen en daarna, zonder rekening te houden met een der 21 driehoekspunten, hierop de coördinaten der overige polygoonpunten te baseeren door in deeling der sluitfouten van de trekken, die op reeds berekende punten aansloten of dooi de trekken te beschouwen als losse slagen. Op deze wijze werden coördinaten der driehoekspunten uit de polygoonmeting verkregen. Een vergelijking van deze stellen co- D Zie „Verzekering en onderhoud der stadspolygonen" door J. van Mil, T. v. h. K., jaargang 1938 blz. 13 e.v.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 8