193 Vanzelfsprekend hadden de techniek en systemen van het Ka daster zijn interesse. Vooral toen eenige jaren geleden de Kadas- treeringswerkzaamheden op modernen grondslag werden aange vangen en het verre van eenvoudige en weinig bestudeerde vraag stuk der stadstriangulatie van Indische steden aan de orde kwam, heeft Prof. Schepers zich als onbaatzuchtig raadsman doen kennen. Zijn adviezen en aanmoedigingen waren ons zeer welkom en wij zijn er hem erkentelijk voor. Ook aan daadwerkelijken bijstand van zijn kant heeft het ons niet ontbroken. Zoo zullen verscheidenen onzer zich de meting van de Kadasterbasis-Koningsplein" nog herinneren, waarvan Prof. Schepers persoonlijk de leiding nam. Op voorbeeldige wijze gaf hij toen „openbaar college in de open lucht" en wij hebben urenlang en in voortdurende aandacht mogen luisteren naar zijn boeiende, exacte en duidelijke voordracht, die getuigt van zijn bekwaamheden als geleerde en docent. Er is in de laatste jaren een brug van samenwerking en onder linge waardeering gelegd tusschen de groote geodetische insti tuten van Indië; Topografische Dienst en Kadaster, die beide hun eigen zelfstandige taak hebben. Voor versteviging van deze brug heeft de jubilaris zich steeds beijverd. Wij wenschen Prof. Schepers van harte geluk met zijn jubileum. Het spijt ons, dat hij binnenkort met pensioen zal gaan, maar wij geven hierbij de stellige verzekering, dat menige prettige herin nering aan hem bij ons bewaard zal blijven. REDACTIE. Diverse publicaties. Beschouwingen over de breedtewaarnemingen voor de vaststelling van de beweging van de aardas binnen het aardlichaam, opgenomen in de „Werk zaamheden van de Triangulatie-brigade"; De Nauwkeurigheidswaterpassing van Java als „Verhandelingen van den Topogr. I lienst No. 1"; De beginselen der hoogere Wiskunde Dl I, Differentiaalrekening; De practische en wetenschappeijlke resultaten van zwaartekrachtsbepalingen in „Handelingen van het 3e Ned. Ind. Nat. Congres 1924"; Handleiding voor het gebruik van het Universaal Instrument; Handleiding voor het uitvoeren van triangulatieberekeningen. Als redacteur van de „Mededeelingen van officieren van den Topogr. Dienst" schreef hij in dat tijdschrift o.m. over „Nauwkeurige optische af standsmeting" „1 )oel en voorloopige resultaten der zwaartekrachtsbepalin gen aan boord van H.M. onderzeeboot K XIII"; „De aerokartograaf van Hugershoff-Heyde" en „De Schollentheorie van Wegener" welk laatste arti kel in samenwerking met de Jamaer is samengesteld.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 14