195 Hoe het ook zij, de verwarring, die reeds bestond op kadastraal wetgevend gebied, vooral met betrekking tot de interpretatie der bepalingen, werd door de navolgende, vervangende artikelen nog grooter: Art. 297: ,,Bij splitsing of vereeniging van onroerende goe deren, met overschrijving gepaard gaande zullen, behalve eene landmeterskennis door den betrokken ambtenaar van het Kadaster ook worden afgegeven meetbrieven van alle gesplitste stukken of van het vereenigd perceel, tenzij wat de afdeelingen betreft, waar op art. 263 dezer instructie van toepassing is, de onroerende goe deren, waarvan de acten moeten worden opgemaakt bestaan uit een of meer kadastrale perceelen. Wanneer bij splitsing van een perceel slechts cén of meer deelen van eigenaar veranderen, behoeft, wanneer partijen dat niet wen- schen, van het restant, dat op den ouden eigenaar blijft, geene nieuwe eigendomsacte of meetbrief te worden opgemaakt, tenzij liet perceel ligt buiten afdeelingen waarop artikel 263 dezer in structie van toepassing is en van het geheele perceel nog geen meetbrief bestaat opgemaakt door een ambtenaar van het Kadas ter. (Zie gouv. besluit 10 September 1890 No. 4). Bij splitsing of vereeniging van perceelen zonder verandering van eigenaar zullen voor het opmaken der gerechtelijke acten meetbrieven noodig zijn, wanneer het onroerend goed gelegen is: le. in afdeelingen, waarop art. 263 dezer instructie van toepas sing is, ingeval het onroerend goed, waarvan eene acte wordt opgemaakt bestaat uit een of meer gedeelten van kadastrale perceelen. 2e. buiten de afdeelingen waarop art. 263 dezer instructie van toepassing is, van alle perceelen waarvan de opmaking eener eigendomsacte wordt gewenscht of vereischt. Bij deze splitsing wordt niet van alle deelen een meetbrief ver eischt, wanneer van het geheele perceel een meetbrief is opge maakt door een ambtenaar van het Kadaster. Voor het geval bij splitsing of vereeniging van perceelen geene landmeterskennis of meetbrieven worden vereischt, dat is, wan neer zonder overgang van eigenaar de gesplitste deelen uit ge heele kadastrale nommers bestaan, geeft de betrokken ambtenaar van het Kadaster eene verklaring af, waarin de perceelen waarvan eigendomsacten zullen worden opgemaakt duidelijk zijn onrschre-

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 16