212 Eenheden niet als zoodanig gekend of erkend door de bezitters, en de omstandigheid dat die nommers zich wijzigen zonder dat de eigenaar daartoe heeft medegewerkt of dat dit bij titel is ge sanctioneerd. 4e. Als administratief bezwaar, dat alle andere grond waarop geen rechtstitel gevestigd is onder hetzelfde doorloopende num mer is opgenomen. Zien wij thans hoe aan deze hoofdbezwaren is tegemoet geko men bij de nieuw voorgestelde instructie. Al dadelijk baart mij teleurstelling Hoofdstuk I 2 Art. 6 dat luidt: „I 2. Art. 6. (Het doel van het Kadaster bestaat in). Het op maken van een eigendomskadaster van de hoofdplaatsen van ge westen en afdeelingen in den geheelen archipel, als ook van klei nere nederzettingen waar van beteekenis gronden met rechtstitels zijn uitgegeven op Java en Madoera." Hierin is weer geen sprake van een volledig kadaster dat alles omvat, maar van het Kadastreeren van bepaalde groepen, terwijl het voor 't overige bij 't oude blijft zooals wij zien in art. 203. „Art. 203. Aan elk Kadastraal bureau worden verstrekt geli- thographeerde kaarten op de schaal 1 a 20.000 vervaardigd door den topographischen dienst, van de Residentie waarin het bureau gevestigd is. Hierop worden zoo nauwkeurig mogelijk ingeschetst alle erf- pachtsperceelen en de in de afdeelingen verspreid liggende per- ceelen waarop zakelijke rechten gevestigd zijn en die niet gelegen zijn in kadastrale afdeelingen. Het verpondingsnommer wordt in elk perceel in rood ingeschre ven. Van deze perceelen wordt een lijst opgemaakt waarin naast elk verpondingsnommer wordt verwezen naar het betrekkelijk blad der topographische kaart." Weliswaar is hier een poging gedaan om de zaken in orde te brengen, maar men blijft hier twee administraties houden. Het nieuwe Kadaster en de verponding. Het dualistisch karakter blijft behouden. Verder vindt men: „Art. 12. Alvorens met de detailmeting eener Kadastrale af- deeling te beginnen, wordt door den Inspecteur, in overleg met

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 33