215 Van alle groepen van aaneengesloten of bij elkander gelegen perceeien onder eenig zakelijk recht bezeten worden Kadastrale plans vervaardigd. Deze werkzaamheden zullen bestaan in het opmeten der grenzen van perceeien waarop zakelijke rechten gevestigd zijn benevens steenen gebouwen en hoofdscheidingen, rivieren, hoofdwaterlei dingen en wegen binnen deze perceeien. Buiten evengenoemde per ceeien worden alleen gemeten de hoofdwegen, voornaamste ge bouwen, de desa, kampong en wijkgrenzen en al hetgeen bevor derlijk is tot goed overzicht van 't geheel, benevens die vaste pun ten en kenmerken welke voor suppletoire metingen nuttig kun nen zijn. De grenzen der terreinen waarbinnen een aaneengeschakelde meting zal plaats hebben worden op voordracht van den Inspec teur (Ingenieur) door den Hoofd-inspecteur (Hoofd-ingenieur) vastgestelde en later voor zooveel noodig of nuttig is uitgebreid. Deze plans zullen na goedkeuring en van toepassing verklaring tot grondslag strekken van de op te maken gerechtelijke acten en vervalt daarbij na de eerste overgang de van elk perceel be- staanden meetbrief. Van alle perceeien binnen een zelfde afdeeling gelegen maar buiten het terrein beschreven door de Kadastrale plans worden afzonderlijke meet- of belendingsbrieven opgemaakt, waarbij de als zoodanig bestaande van kracht blijven en verzameld worden in een daartoe bestemd register. (Dit register dient tot aanvulling van de kadastrale plans voor de perceeien die verspreid buiten het complex gelegen zijn). Onder Kadastraal perceel verstaat men elk grondstuk waarop bij eene gerechtelijke acte een titel van zakelijk recht gevestigd is. De Kadastrale perceeien ontvangen voor eene geheele Bestuurs- afdeeling één doorloopend nummer. Dit nummer heet Kadastraal-perceel-nommer. Elk nommer staat omschreven onder een afzonderlijk hoofd in het Kadastraal hoofd-(of grond) register. Het Kadastraal hoofd-(of grond) register vervangt het verpon- dingscohier, het Kadastral-perceel-nommer, het verpondingsnom- mer. Wanneer op het geheele (eigendoms) perceel één zakelijk recht van opstal- vruchtgebruik of erfpacht gevestigd is heeft de om-

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 36