216 schrijving van dat recht en de mutaties in den eigendom daarvan onder hetzelfde hoofd plaats. Wanneer op een of meer deelen van een perceel zakelijke rech ten van opsta.1, vruchtgebruik of erfpacht gevestigd zijn, wordt verwezen naar de nummers waarbij deze deelen onder afzonder lijke hoofden zijn omschreven. Geen kadastraal perceel-nommer gaat te niet dan bij deeling of splitsing, samentrekking en ver menging dan wel bij het te niet gaan van de zaak zelve. De deeling, splitsing, samentrekking en vermenging behoort eerst bij gerechtelijke acte te hebben plaats gehad. Alle zichtbare scheidingen worden zwart getrokken, onzichtbare eigendomsscheidingen zwart gestippeld (en in rood daarbij de meetgetallen ten opzichte van vaste punten geschreven). Mutatie in eigendomsgrenzen zonder splitsing of samentrekking zijn veroorloofd voor zooverre die strekt: le. Bij wijze van redres plan wanneer fouten in het plan ont dekt worden. 2e. Wanneer bij het daarstellen van vaste eigendomsscheidin gen in de plaats van scheidingen van tijdelijk materieel met goed vinden van beide eigenaren een regelmatiger grens verkregen wordt en de over en weer afgesneden en bijgetrokken grondstuk- jes niet die uitgebreidheid hebben dat zulks naar het oordeel van den Bewaarder verholen eigendomsovergang daarstelt. 3e. Evenzeer is binnen deze perken mutatie in de eigendoms scheidingen veroorloofd voorzooverre die hun ontstaan te danken hebben aan de geringe onwillekeurige verschuiving die scheidin gen van tijdelijk materieel door herhaald opbouwen, slooten door uitdieping, heggen door vergroeiing in loop van tijden ondergaan. Dergelijke mutaties in eigendomsscheidingen hebben bij wijze van redresplan zonder het te-niet-gaan der perceelnommers plaats. Wanneer een scheiding zoodanig gewijzigd of verplaatst wordt dat naar oordeel van den Bewaarder verholen overgang plaats heeft, wordt de oude eigendomsgrens tot een stippellijn gemaakt en als eigendomsscheiding behouden en de nieuwe scheiding op het plan gebracht tot goed overzicht en met volle zwarte lijn ge trokken. Bij eiken overgang zal een extractplan in duplo worden afge geven waarvan er een bij de acte, de tweede bij de grosse wordt gevoegd.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 37