217 Op het extract wordt langs de binnenzijde van de geheele eigen- domsgrens een geele (guttegom) bies getrokken. Een extractplan wordt als volgt opgemaakt: „Extract uit het Kadastrale plan voor het perceel gelegen in de Residentie Afdeeling District Desa Kadastraal Taxatie, perceel No Schaal 1 a (Kaart met omschrijving van belendingen). (Meetcijfers alleen voorzooverre onzichtbare eigendomsscheidin gen betreft). Dit perceel had blijkens acte dd Noeen inhoudsgroote van doch is bij hermeting bevonden groot te zijn en behoort ingevolge bovengenoemde acte in eigendom toe aan Dit extract zal strekken ten grondslag aan de acte op te maken ingevolge de landmeterskennis van aangifte van overgang ddoNo den De Bewaarder, Tot grondslag van de acten van eigendom der Kadastrale per- ceelen gelegen buiten die gedeelten waarvan kadastrale plans be staan strekt de meetbrief. De meetbrief verschilt van het extractplan daarin, dat in de kaart de meetlijnen en meetcijfers zijn opgenomen, die gediend hebben om het perceel op te meten. Aan de opmeting behooren vaste punten en merkteekens tot uitgangspunten en basis te dienen. Van de meetbrieven alleen wordt minuut aangehouden, het re gister dier minuten is het supplement der kadastrale plans. Ten behoeve en ten grondslag van de te heffen grondbelasting wordt Bestuurs-afdeelingsgewijze een extract uit het Kadastrale grondregister gemaakt. Dit is het Verpondingsregister, waarin de geschatte waarden der Kadastrale perceelen jaar voor jaar worden vermeld.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 38