220 3e. Het eigendomskadaster bestuurs-afdeelingsgewijze vol ledig opmaken. 4e. Voor elke bestuurs-afdeeling van alle groepen van per- ceelen een kadastraal plan opmaken dat een doorloopend nommer krijgt en dat naar mate zulks nuttig of noodig blijft met nieuwe plans wordt uitgebreid, aangevuld door een register dat onder elk hoofd de kaart en de omschrijving bevat van alle afzonderlijk of verspreid liggende perceelen (meetbrieven). Dat bij den aanleg de van de perceelen reeds bestaande meet brieven worden uitgeschoten en daartoe gebezigd, terwijl deze meetbrieven naarmate de werkzaamheden vorderen of overgangen plaats hebben successievelijk voor zooverre zij blijken geen ver trouwen te verdienen door betere zullen vervangen worden. Geen meetbrieven meer voor perceelen die op de plans voorkomen. 5e. De gerechtelijke acte is de eenheid van het kadastraal eigendomsperceel. 6e. De eigendomsgrenzen zijn de perceelgrenzen op 't kadas trale plan, die voor zooverre zij samenvallen met bestaande af scheidingen worden vol zwart getrokken en voor zooverre niet, worden gestippeld en dan in afmetingen of meetgetallen aangeduid. 7e. Mutaties in perceelgrenzen worden voor bepaalde geval len geoorloofd. Deze brengen geen vernummering mede (wel 't opmaken van hulpkaart en staat 8). 8e. Het kadastraal perceel-nommer is de naam van elk perceel. Het is standvastig en gaat alleen verloren bij samentrekking, split sing enz. 9e. De toevoeging van een belasting register. 10e. De dadelijke in de plaatsstelling van de nieuwe admi nistratie voor de oude. Ik vertrouw dat het kadaster volgens deze grondbeginselen op gemaakt, zeer spoedig een zelfstandig bestaan zoude kunnen ver krijgen. Dat het voor rechtszekerheid voldoende waarborgen zal geven, terwijl de administratie volledig, eenvoudig en practisch zal blijken en ten grondslag zal kunnen strekken van de grond belasting. (Slot volgt). Mr. C.G. VAN HULS.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 41