228 Als U het mij vergunt, zou ik Uw idee gaarne willen uit werken in de zuiver positieve vorm, waarbij natuurlijk voorop gesteld moet worden, dat ik het oog heb op onroerende goe deren in steden of althans op plaatsen waar onroerende goe deren niet toebehoorende aan het Gouvernement de hoofd schotel vormen. Hetgeen hierbuiten valt komt voorloopig niet in aanmerking, hoewel ik principieel geen reden zie waar om ook op den duur niet voor geheel Indië dezelfde regelen zouden kunnen gelden. De tegenwoordige toestand is m.i. deze. Behoudens van eenige oudere perceelen bestaan van alle onroerende goederen bij het Kadaster dusdanige gegevens dat door het kadaster na opmeting ter plaatse kan worden vast gesteld de exacte grens; deze grens kan door het Kadaster ook steeds ter plaatse worden teruggevonden aan de hand van de vaste punten door het Kadaster uitgezet en nog uit te zetten. In tegenstelling met wat U schrijft lijkt me dan ook in het nieuw in te voeren quasi positieve of zuiver positieve systeem absoluut geen belang te bestaan bij het onbeschadigd behou den van de grenspalen. De kadasterpunten zijn de steunpunten van het geheele stelsel, de rest slechts hulpmiddelen, die hoogstens eenige vergemakkelijking kunnen geven. Uitgaande van die vaste punten en de kadastrale gegevens dienen door het kadaster b.v. bladsgewijze volgens de ka dastrale plans, alle privé perceelen opgemeten te worden en in kaart gebracht, zoodanig dat van ieder perceel vaststaat wat zijn grenzen zijn. Om het niet geheel een kadastraal on der onsje te maken, zouden of de bekende eigenaren persoon lijk aangeschreven kunnen worden of in het algemeen bij advertentie opgeroepen. Hierna moet b.v. op de wijze als zulks voor het vaststellen der rooilijnen geschiedt gedurende een korte periode van uiterlijk één jaar aan alle eigenaren de gelegenheid gegeven worden om tegen die vaststelling van grenzen op te komen. Eigenaren van perceelen die een af wijking der grenzen hebben zou hiervan kennis gegeven kun nen worden voorzoover zij bekend zijn. Is er geen verzet dan staat na één jaar al het op het betrekkelijk plan gemetene

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 49